Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luz koła. Dziwny problem


Karas3105

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z luzem przedniego prawego koła. A mianowicie sprawdzałem zawieszenie profilaktycznie i po ruszaniu kołem okazało się że jest spory luz tak jakby łożysko było uszkodzone lecz huczeć nie huczało. No długo się nie zastanawiałem. Myślę zamówię łożysko wsadzę i będzie okey. No to tak zrobiłem i luz jest nadal. Wahacze okey, końcówki i drążek też okey. Luz jest tak jakby między przegubem a zwrotnicą. Może być tak że jest za długa śruba którą się skręca przegub do zwrotnicy? Między zwrotnicą a przegubem jest podkładka czy nie jest tak że mają być dwie albo ta się jakoś zużyła? Łożysko jest dobre bo jakby miało taki luz na łożysku to na pewno by huczało.

Edit. Dziś jadąc do pracy zauważyłem że stuka coś właśnie z prawej strony tylko ciężko było stweirdzić przód czy tył. Niestety po przejechaniu 300m uspokoiło się i dalsza droga (ok 12km) przebiegła bez stuków. Więc coś siadło jakby na swoje miejsce. Jak to teraz sprawdzić? Postawić auto na koziołkach i następnego dnia sprawdzać luzy?

Edytowane przez Karas3105
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzałeś luz koła? Jeśli na podnośniku to w porządku. Jeśli możesz to zamieść filmik jak sprawdzasz luz. Między przegubem i zwrotnicą nie może być żadnej podkładki.Sprawdź jak wyglada śruba do skręcenia przegubu, czy nie jest uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz sprawdzałem podnosząc samochód i chwytając koło po przeciwnych stronach i poruszałem na boki. Wtedy ukazywał się luz. Problem rozwiązałem kupując używaną zwrotnicę z piastą. Do niej zamontowałem nowe łożysko i wszystko jest okey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...