Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne dźwięki z radia


nitroo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z radiem, albo elektryką, sam nie wiem... Może to wina masy?

Najpierw miałem tak, że zaraz po odpaleniu pojawiały się w tylnych głośnikach dziwne odgłosy (nie było reguły na ich każdorazowe pojawienie się), ale ostatnio jest to już norma. Zaraz po odpaleniu z tyłu dochodzą mnie szmery, jakiś zniekształcony dźwięk (po całkowitym wyciszeniu radia). Zauważyłem też, że na ostrych wertepach na drodze słychać strzelenie jakby basu w tylnych głośnikach (ciężko mi te strzały opisać). Jak auto jest odpalone, to cały czas wydobywają się te dźwięki. Jeśli zgaszę samochód, a radio mam cały czas włączone, to problem mimo wszystko nadal nie znika. Pomaga dopiero wyłączenie i silnika i radia.

Aha, jakby tego mało, to momentami słyszę w tych głośnikach odpalenie silnika i turbinę... Proszę o pomoc w problemie.

Gdzie szukać? W radiu? VAG pokazuje tylko jakieś dwa błędy w Concercie 2 związane z komunikacją z licznikiem, ale nie wiem, dlaczego, bo FIS i wszystko inne działa.

Początkowo podejrzewałem zmieniarkę Yatoura, że ma problem z masą, ale odłączyłem jej masę i nadal w głośnikach były te dziwne odgłosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oryginalne. Problemem okazały się kostki w radiu. Gdzieś było przebicie. Przylutowałem wszystkie przewody i problem zniknął. Ostatecznie też wymieniłem kostki z pinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...