Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przednie światła przeciwmgielne nie świecą, tylne działają.


pavl0o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem. Więc zakupiłem zestaw naprawczy i go zamontowałem.

http://allegro.pl/wlacznik-swiatel-zestaw-naprawczy-audi-a4-b6-b7-i5939625698.html- coś takiego.

Po zamontowaniu zauważyłem, że nie działają mi światła przeciwmgielne przednie. Tylne świecą normalnie. Teraz pytanie - czy jest możliwe, że podczas zakładania przełącznika coś spieprzyłem i przełącznik jest do wymiany? Ostatnio tych świateł używałem może z 2-3 tyg temu i od tej pory nie wiem czy działały. Od tego czasu przy samochodzie dużo się działo - wymiana rozrządu, montaż lpg i nie wiem, czy podczas tych wymian mogli coś uszkodzić i tego nie zauważyłem, nie wiem po prostu jak długo one nie działają.

Teraz jak sprawdzić, czy to przełącznik jest wadliwy i należy kupić nowy czy to jednak jakiś przetarty kabel i szukać problemu gdzieś indziej. Bezpiecznik jest dobry(tylne świecą).

Nie licząc tych przednich wszystkie inne światła są w porządku. Prosiłbym o w miare przystępną instrukcję jak sprawdzić, czy przełącznik jest dobry czy go zepsułem po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana rozrządu, tu może być odpowiedź.

A klakson Ci działa?

Może ktoś nie podpiąl wtyczki przy składaniu zderzaka

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klakson działa. Nie wiem właśnie czy po wymianie rozrządu(5 dni temu odebrałem) przeciwmgielne działały bo po prsotu ich nie używałem, a przed wymianą przełącznika nie przyszło mi do głowy sprawdzić czy wszystko działa.

Gdzie dokładnie ta wtyczka się znajduje? Może jakoś miernikiem da radę sprawdzić czy przełącznik jest wadliwy? Jestem w tym laikiem ale chciałbym sprawdzić co się da zanim będę zmuszony do elektryka czy mechanika go oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka jest koło lewej lampy, musisz ją wyjąć

Właśnie najprościej będzie jak sprawdzisz czy żarówki mają zasilanie.

Zacznij od halogenu, potem zobaczysz wtyczkę za lampą

Może się okazać, że obie są spalone.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Winna była prawdopodobnie(bo na 100% pewien jeszcze nie jestem, zobaczę czy w dalszym ciągu będzie to działać) wtyczka. Wyjąłem lampę, wtyczka była podłączona ale po dociśnięciu jej światełka działają. Jeszcze raz dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem.

Przeciwmgielne, lewy przód nie świeci. Prawy i tył świecą. Klakson działa. Bezpieczniki ok.Żarówka ok. a VAG mówi: wymień żarówkę.

Domyślam się ze jest gdzieś lipa na stykach.

Pytanie do Was,

czy przewód do lewego halogenu wychodzi bezpośrednio z wtyczki z lewej lampy przód, czy jest wpięcie w wiązkę w innym miejscu ? nie wiem na jakim odcinku szukać a mam mocno ograniczone miejsce pracy.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavl0o -gdzie jest ta wtyczka którą docisnąłeś? Mam ten sam problem. Myślałem ,że to wina żarówek . Dziś nacisnąłem klakson i cisza ... Nie dział mi przeciwmgłowe przód ,klakson i cholera wie co jeszcze. Mechanik wymieniał rozrząd i chyba coś spieprzył przy kablach. Szukam teraz wtyczki ale gdzie mam jej szukać? Za lewą lampą czy lewym halogenem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest łącznik wiązki zderzak-nadwozie.
za lewą lampą.
Tam łączy wszystkie przewody... Nawet klaksonu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli dostaję szału z tym złomem. Miesiąc go mam a już mam ochotę go podpalić. Bezpieczniki są ok lampę wymontowałem i za nią wszystko podłączone.

Nie mam pojęcia gdzie te cholerne kable...może ktoś podpowie. Bezpośrednio za lampą od góry czy to ta mała wiązka pod nią z tyłu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...