Skocz do zawartości
IGNOROWANY

foto radar


Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów, otóż mam pewien problem, zrobiono mi zdjątko "foto radar" przekroczenie prędkosci 90/na50tce było to w lipcu od 2 msc strazik miejski wydzwania/zdobył tel od mojego sąsiada bo mnie nie ma w domu jestem czesto na wyjazdach,/ żebym przyjechał wyjasnic okolicznosci,pojechałem na straż miejską w celu wyjaśnienia i obejrzenie zdjęcia, widać auto nr rejestracyjne a twarz mało wyrazna, powiedziałem że nie wiem kto w tym momencie kierował autem itp, sporzadził protokół i powiedział że i tak właściciel samochodu będzie musiał zapłacić a włąscicieli jest dwóch i że sie nie przyznaje. Mineło pare dni i straz miejska wydzwania a ostatnio nawiedzili mnie w domu ten sam dupek/nie było mnie w domu żona rozmawiała/żebym to zapłacił /300zł/plus koszty manipulacyjne. Teraz pytanie płacić czy nie płacić straszył sądem że zapłace,kazałem mu to wysłac i mam to gdzies to wolą żebym zapłacił itp,ale jaki ma cel to jego nawiedzanie,przeciez to tylko mandat a nawiedzają mnie jak bym popełnił zbrodnie,dlaczego im tak zalezy?? kto mi to wyjasni bo już mnie denerwują pomału, czy spieszy im sie do końca roku czy jak?...dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie walcza o rankingi skutecznosci ;) mam kolege w strazy miejskiej , jutro sie dowiem co on polecilby zrobic i Tobie napisze, ja jeszcze zadnego nie zaplacilem, same pouczenia mam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja równiez jeszcze nigdy nie zapłaciłem, ale to dzwonienie i uparte nachodzenie mnie drażni,czy faktycznie chce gosciu zadziobać na premię czy jest inny powód..? czekać czy płacić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@loco87 można można, prawie jak rodzina :) często się przydaje

@felipe.avant - kolega (!) powiedział, że jesli wlascicieli jest dwoch, i zaden sie nie przyzna to wniosek bedzie kierowany do sadu grodzkiego, ktory zrobi tyle samo co i straznik miejski - bedzie kazal wskazac prowadzacego, jesli nie wskazesz to bedzie prowadzone postepowanie wyjasniajace ktore nic nie wyjasni skoro nikt nie bedzie pamietal, dopoty sie nikt nie przyzna nic nie bedzie, a jak sie ktos przyzna i wyrazi żal ;) dostanie mandat + ~150zl bez punktow, generalnie rada kolegi : olej temat i wypieraj sie wraz zdrugim wlascicielem

albo zrob tak jak i ja robie - idz po pouczenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś wiecej w jaki sposób "wymuszasz" pouczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdjęcie nie było rozpoznawalne, to dlaczego w przypadku dwaóch współwłaścicieli pojazdu mam przyznawać się do winy. Tłumaczenie jest proste. Pokażcie mi zdjęcie, na którym będę w stanie rozpoznać kto siedzi za kierownicą. Samochód jest często używany, zarówno przeze mnie, współwłaściciela, jak też inne osoby (siostra, brat, ojciec, itp.) Trudno po takim czasie (dni, tygodnie) definitywnie wskazać kierującego w tym konkretnym czasie i miejscu. Oczywiście przyjmę mamdat, ale tylko w takim przypadku, gdy będę przekonany, iż to ja jestem sfotografowany. Dlaczego to ja mam płacić grzywnę i na dodatek przyjmować punkty karne, być może za kogoś. Przeżyłem podobny przypadek, wynik - 1:0 dla mnie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie place... ani od straznikow miejskich ani od policji... sami sie upominaja po roku poprzez powiadomienie komornicze z urzedu skarbowego o zajeciu czesci wynagrodzenia u pracodawcy :polew:

generalnie sytuacja wyglada tak: dostalem mandat 100zl w zeszlym roku w grudniu a w tym roku z grudniowej wyplaty potracili mi 119,40... czasem sie oplaca przy braku kasy zaplacic po roku niecale 20 zl wiecej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...