Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje skrzyni biegów po wymianie sprzęgła.


Michal94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po wymianie sprzęgła i regeneracji turbiny na jałowym biegu słychać niegłośne wibracje jakby dźwięk rozchodził się po tłumiku - coś jakby drgania w pustą rurę.

Przeważnie słychać to jak obroty zejdą poniżej 900rpm/min poprzez zaciągniecie ręcznego i puszczenia sprzęgła na 1 biegu lub jak przyśpieszam przed 2tyś rpm

Na kanale jak podnoszę lub dociskam lekko rękoma tylną część skrzyni biegów wibracje ustępują.

Stawiam na środkową poduszkę:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/f27fc3b0c4cafdbf

http://i611.photobucket.com/albums/tt191/bigjim-85/My%20Audi%20A4%20Avant%20Sport/20150314_142412_zpsu4qwhd3z_edit_1426363490685_zpsv84nrcxh.jpg

Rozebrałem całe mocowanie skrzyni przeczyściłem wszystko, poduszka jest w stanie idealnym - wymieniana poł roku temu Lemforder, złożyłem wszystko, skręciłem odpowiednimi momentami (Nm) i nic dalej są wibracje.

Co radzicie robić, ponowna wymiana tej samej poduszki ?

Edytowane przez Michal94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć wydech od turbo i zobacz czy ucichnie, może jest za bardzo naprężony po tej wymianie...


Możesz jeszcze zrobić taki zabieg, że luzujesz wszystkie poduchy, włącznie z silnika i przednim odbojem. Odpalasz auto, możesz trochę poruszać silnikiem i dopiero razem poskręcać wszystko do kupy. Zobacz jak wygląda odbój przedni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil chodzi ci żeby poluzować wydech przy turbo, odpalić i z powrotem skręcić ?


Możesz jeszcze zrobić taki zabieg, że luzujesz wszystkie poduchy, włącznie z silnika i przednim odbojem. Odpalasz auto, możesz trochę poruszać silnikiem i dopiero razem poskręcać wszystko do kupy. Zobacz jak wygląda odbój przedni...

Ok zrobię tak poluzuję wszystkie poduszki i odpalę, niech się wszystkie ułożą. Odbój przedni jest w stanie prawię że idealnym.

Dodam że pierwszy raz jak rozebrałem całe mocowanie skrzyni, poczyściłem złożyłem do kupy wibracje ucichły na jakieś 500km później znowu wróciły. Rozebrałem ponownie, złożyłem i nic już dalej to samo.

Bardzo irytujące to jest na postoju lub w czasie przyśpieszania.

Edytowane przez Michal94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kamil chodzi ci żeby poluzować wydech przy turbo, odpalić i z powrotem skręcić ?

Poluzować, zobaczyć czy się odpręży, odpalić i zobaczyć czy są drgania/wibracje. Może jest zbyt napięty i powoduje rezonans...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzowałem tłumik przy turbo, wszystkie poduszki i nic dalej wibrację są.

Sprawdzałem dokładnie wszystkie osłony, tłumik czy nie stuka o coś - nic niepokojącego nie widać.

Regulowałem góra/dół odbojem przednim silnika i też w żadnej pozycyjny nie pomogą. Zostawiłem go tak jak był na środku.

Drgania przestają tylko wtedy jak w kanale podniosę rękoma do góry lub w doł tylną część skrzyni.

Dodano 3.08.2016r

Dziś poluzowałem śruby łącznika wydechu - ten na środku. Tłumik trochę opadł w doł. Odpaliłem aut,o wibracje zniknęły. Myślę skręcam łączenie w takiej pozycji jakiej jest. Odpalam - wibracje ponownie wróciły. Próbowałem w różnicy pozycjach przykręcić ten tłumik i nic raz wibracje są głośniejsze raz cichsze. Odkręciłem tłumik środkowy całkowicie i ponownie założyłem, nic to nie dało.

Zawsze było tak że cały wydech ustawiasz mniej więcej na środku i w miarę wysoko i zawsze było okej. Nic nie trzeba było poprawiać a teraz raz są wibracje raz prawie nie ma, wszystko zależy od pozycji wydechu.

Jak całkowicie wyeliminować wibracje ? Moje pomysły już się skończyły nie wiem co jeszcze z nim mogę zrobić.. :eusathink:

Jedyna dobra wiadomość to to że znalazłem źródło drgań, czyli prawdopodobnie tłumik.


Panowie a może to jednak łącznik elastyczny przy turbinie siada ?

Macie może jakieś patenty na jego sprawdzenie ?

Ja myślę żeby po prostu druga osoba objęła rękawicami tą obejmę przy zapalonym silniku i wtedy sprawdzić czy w środku dźwięk ustaję,

Edytowane przez Michal94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...