Skocz do zawartości

Michal94

Pasjonat
  • Postów

    170
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Michal94

  1. Uszczelniacz wybieraka wyciągasz wkrętakiem, a nowy zwyczajnie wbijasz. Po wbiciu nie ruszaj wybierakiem przez jakiś czas żeby uszczelniacz się zacisną. jego numer 012 301 457 C 16x24x6 Uszczelniacz półosi jak dobrze pamiętam odkręcasz flansze przegubu ze skrzyni, ona jest chyba przykręcona dużym torxem i wyciągasz uszczelniacz 016 409 399 B 45x60x8 ale ja bym się upewnił czy to na pewno z niego wyciek
  2. Dobra wiem już o co chodzi. Gdy napinalem rolkę w lewo szczelina tak naprawdę zmniejszala się.... ale to bardzo,bardzo powoli. Ten tłumik drgań jest bardzo twardy żeby go wcisnąć przez co mnie zmylilo i myślałem że nie dam rady zrobić mniejszej szczeliny jak te 12-15mm mimosrodem rolki, a tu trzeba było trochę odczekać żeby doszło na wymiar 4mm. Dziwne to ustrojstwo..... pierwszy raz przy tym robię. Mechaniczna rolka na wskazówkę jest prosta i szybka do montażu i wiesz ze masz dobrze napięty pasek.
  3. Witam Co robię nie tak że po napięciu mimośrodem rolki i po puszczeniu blokady napinacza hydraulicznego wypycha rolkę do góry tak że szczelina pomiędzy kowadełkiem rolki a napinaczem robi się 11-15mm a powinna być 4mm. Niech ktoś doradzi jak to prawidłowo napiąć. Wszysko robię tak samo jak na filmiku, dokręcam śrubę , zdejmuje blokadę a rolka i tak odchodzi w górę i robi się szczelina. Dodam że na starym rozrządzie też była duża szczelina a pasek wydawał się być luźny Przy mechanicznym napinaczu jest minuta roboty - ustawił strzałkę na znak i wiadomo że naciąg jest ok, tutaj niestety nie mam pojęcia.
  4. Cześć koledzy! Kupiłem politure poorboy's black hole. Co myślicie żeby stosować go maszynowo na małych obrotach, miękka gąbka czy lepiej dla niedoświadczonego zrobić to ręcznie aplikatorem chodź wolę zrobić to mechaniczne dla uzyskania lepszego efektu. Na opakowaniu pisze "po zastosowaniu produktu odczekać ok. 15min do czasu pojawienia się "mgielki" i wtedy wytrzeć politure do sucha " Obejrzałem kilka filmików z tym produktem i nikt nie czekał...od razu było wycierane do sucha. Jak wy Panowie robicie, odczekujecie czy to nie ma sensu?
  5. Dzieki za odpowiedź, fajny produkt widziałem filmiki, dobrze działa. Trochę szkoda kasy na taki produkt na usunięcie kilku kropel a mam zakupione wcześniej już cleanery wiec myślę nad tańszym produktem który później już mi nie będzie potrzebny. Słuchaj będę robił zakupy w tym sklepie, co sądzisz o tym produkcie: https://allegro.pl/sonax-do-usuwania-smoly-300ml-334-200-i5242289125.html
  6. Witam koledzy. Podczas dokładnego mycia zauważyłem kilka kropel na drzwiach po drewnochronie. https://www.obi.pl/lakierobejce-impregnaty-do-drewna/drewnochron-impregnat-extra-powlokotworczy-dab-750-ml/p/6196588 Krople są mocno zaschnięte i nie da się to zmyć żadnym szamponem a nawet nie daje rady benzyna ekstrakcyjna. Czy macie jakiś pomysł czym to usunąć aby nie uszkodzić lakieru (czarny LY9B). W Internecie znalazłem taką informacje o drewnochronie: "Drewnochrony" są przeważnie albo na bazie nafty albo oleju lnianego. Proponuję spróbować terpentyny ewentualnie nafty. "
  7. No "coś" tam pomogło ale rozwiązaniem problemu to nie jest, ale trudno :-P Z odpaleniem nigdy nie miałem problemu, pali od strzała ale zawsze się trochę zatalepie i puści niebieskiego bąka - tu raczej winna jest nierówna kompresja na baniakach. Mosiężne podkładki znalazłem w sklepie u siebie po 4.5zł sztk.wiec sobie myślę ze zmienię na nowe za taką cenę żeby później nie gdybac, myśleć czy to nie one są przyczyną,problemem, usterką itp :-)
  8. No i tu chciałem podziękować koledze za link na uszczelniacze nadwymiarowe Dziś wstawiłem pompki, dość ciasno weszły w gniazda ale powiem wam że bipy na biegu jałowym sporo spadły. Po zaciśnięciu przewodu powrotnego nie ma żadnych zmian w BIPach. Samochód ładnie się zbiera, nie przerywa nie szarpie. To co mnie nie pokoi to dalej zostało szarpanie na 5b w przedziale od 1600-1800rpm ale po wymianie oringów w miarę się to uspokoiło więc tak to zostawiam, możliwe że to przez przeguby wewnętrzne bo mają luzy. Bipy w czasie jazdy dość wysokie w graniacach -40, - 60 ale auto ma moc wiec nie bede tutaj dalej szukać problemu. Jak przyjdzie wąż wodny który idzie pod tandemem, biorę sie za pomiar ciśnienia paliwa i przy okazji wymienię ten wąż. Fotki po zamontowaniu nadwymiarówek. W porównaniu do fabrycznych to bardzo ładnie ciasno siedzą na pompce. Po wymianie pompowtrysk z wysokimi bipami - nr 2 został przerzucony do cylindra nr 1. Jak widać dalej wartość tej pompki sporo odbiega od pozostałych.
  9. No tak nawet montowac bez suwmiarki widać na oko że pompka krzywo jest ustawiona względem głowicy. W sumie o rozpyleniu paliwa nie pomyślałem przy ich montażu, najbardziej istotne myślałem żeby klocek mocujacy równo przylegal do pompki
  10. Niby montaż nie jest taki trudny, wstawiałem już parę razy pompki ale bardzo możliwe że u siebie w audi zrobiłem zły pomiar duża suwmiarką i może idealnie gdzieś nie trafiłem w wymiar bo nie ukrywam że pomiar jest trudny - suwmiarka stoi ukosem, jest ciasno, szczęki suwmiarki sa duże, itp ale czy to ma bardzo duże znaczenie jak przesunę pompkę w złą stronę milimetr w prawo lub w lewo ?
  11. No faktycznie 80zł to mało za 4kpl. Zapomniałem że ori są jeszcze droższe, tylko za co tam tyle płacić? ? Jeden gość na necie pisał ze passatem jeździł 3lata i nie miał problemu z tymi nadwymiarowkami. Tylko że on kupował u kolesia z forum za 200zł. Nie wiem czemu aż tak dużo... Podkładkę termiczną trzeba koniecznie każdorazowo nowe? Czy nie bawić się w koszty i wstawić ponownie oczyszczone używane podkładki?
  12. I tyle hajsu poszło w zdechlaka a on dalej chodzi jak stary dziadek.... Szkoda kasy i nerwów na takie auta.... Właśnie kiedyś takich oringów szukałem ale nie mogłem nigdzie znaleźć, dzięki za link. A spróbuje i kupię chyba takie uszczelnienia tylko cena trochę wysoka jak na 4 pompki.
  13. Dobra za jakiś czas wyciągne wszystkie pompki i zobaczę może namyśle się na kolejny zakup nowych uszczelniaczy. Te pompowtryski to jest jedna wielka porażka a o ich mocowaniach nie wspomnę. Bartosz tylko 20k km a w tak ciężkim stanie są te tuleje? Tragedia.Ale zobaczcie jaka ta guma jest wytrzymała że mosiądz wyciera....No chyba że to korpus pompki tak je wyrabia.. Jakie miałeś problemy ze dałeś do tulejowania? To samo co u mnie? Nie dałeś rady uszczelnic pompek w szynie paliwowej?
  14. Dałem nowe uszczelnienia. zakładałem, wszystko tak jak trzeba, nic nie przekrecone, nie skaleczone itp. a są nieszczelności. Zastanawia mnie dlaczego po zacisnieciu bipy nie zmieniają się na drugiej pompce? Może ona jest winowajcą, jest źle zregenerowa? Nawet Nie chce myśleć o tulejowaniu glowicy...
  15. Zmierzyłem ciśnienie tandem pompy. Niestety nawolnych jak i na wysokich obrotach pokazuję 1,8 - 2,0 bar. Tak jak kamil-vag pisał zacisnąłem przewód powrotny i wartości na wolnych obrotach wyniosła 7bara. po zaciśnięciu bipy sporo spadły tylko na drugim pompowtrysku zostało sporo na minusie: "-28" Panowanie rozkręcać tylko tą drugą pompkę i sprawdzić jej uszczelnienie ? Niedawno wstawiałem pompki po regeneracji może oringi się źle ułożyły ?
  16. Przyjzałem się dokładnie i rzeczywiście jest tam bardzo ciasno, prostej złączki nie ma szans wkręcić bo króciec wodny przeszkadza dlatego wpałdem na taki pomysł. Zakupic taki zestaw przyłączeniowy, taki sam jak do czujników oleju: http://allegro.pl/sruba-drazona-oczkowa-przelewowa-m12x1-5-i6000588267.html http://allegro.pl/koncowka-oczkowa-hydrauliczna-m12x1-5-fi-12mm-i6000648571.html http://allegro.pl/przewod-waz-hydrauliczny-m12x1-5-aa-l210-warynski-i7363786761.html co wy na to panowie ? Manometr mam m12x1.5, wystarczy wszystko skręcić i mamy bardzo szczelne połączenie.
  17. Ok tylko akurat w intercarsie nie mają na stanie. Na allegro muszę takie znaleźć
  18. No z tym paliwem to nie narzekam i też słyszałem że u nich jest lepsza bo nie ma biokomponentow przez co się nie tak nie pieni w przeciwieństwie do naszego polskiego. Piotrek jak to jest z tym kolankiem? One jest obracanie?
  19. No w sumie racja paliwo płynie przez głowice to ma prawo mieć takie temperatury,masz racje niema czym się niepokoić. Zamówię ten króciec przyłączeniowy, manometr glicerynowy mam. W sobotę będzie czas to się złoży to wszystko do kupy i tak jak mówisz zrobić pomiar ciśnienia pod obciążeniem wtedy tandem powie prawdę czy daje radę czy też nie. Piotrek czy to kolanko z intercarsu na pewno jest obrotowe? Wkręca sie tak samo jak śrubunek czyli kręcę samą nakrętką a kolanko stoi w miejscu ? Bo jeśli przy wkręcaniu całe kolanko bedzie sie obracać to nie dam rady je wkręcić bo będzie zapierać o elementy silnika, tandem pompy. Co do tankowania to często tankuje na Białorusi od kilku lat, ale nie tylko audi tam tankuje.... również inne moje auta z silnikiem1.9 tdi PD i nic się z nimi nie dzieje tylko te audi coś felerny silnik ma. Zalałem do oddzielnego zbiorniczka paliwo z Orlenu ale tak jak pisałem żadnej poprawy nie było. - szarpał tak samo. Panowie od wczoraj zrobiłem 200km i samochód nic nie szarpie Może delikatnie na 3b sie przycina ale bardzo słabo to czuć. I o co chodzi ? Co się przypadkiem naprawiło ? zrobiłem tylko pomiar pompki w baku, podbiłem oddzielny zbiornik, odpiąłem na chwilę czujnik temperatury i po godzince czasu stania w garażu samochód sam sie naprawił
  20. No właśnie takie kolanko obrotowe będzie idealne żeby wkręcić w tandem. dzięki za link Zrobiłem pomiar pompki w baku. Dobija do 0,9 bara i na odpalonym silniku na niskich i wysokich obrotach pompka trzyma idealnie równo ciśnienie. Czyli ją niestety trzeba wykluczyć. Podłączyłem zasilanie z oddzielnego zbiorniczka. Niestety nie dało żadnych efektów. Czyli układ paliwowy zbiornik-silnik można wykluczyć. I teraz najciekawsze: Z ciekawości odpiąłem czujnik bodajże G91 (temperatura paliwa) - po przejechaniu brak efektu. Podpiłem z powrotem również brak efektu. Postawiłem auto do garażu postało godzinkę, odpalam, jadę i auto przestało przerywać, szarpać. Panowie czy to czujnik temperatury może robić takie figle ? Dziś z rana przed odpaleniem temp. paliwa wynosiła 22,6 st.C czyli taka jak w garażu. Najdziwniejsze jest to że skacze co parę sekund z 22,6 na 21,6 st.C.. A jak robiłem logi to po rozgrzaniu silnika temp. paliwa była 81st.C nie wiem czy to nie za dużo? Powinno być max chyba 50st.C ?
  21. O to jest dobra ciekawostka. Bedzie wiadomo może coś źle oringi się ułożyły czy coś, sprawdzi się :) Musze gdzieś na necie kupić taką redukcję na wężyk z gwintem m12x1,5. Z tego co wiem bardzo ciężko jest wkręcić redukcje w tandem jeżeli silnik stoi wzdłużnie - czyli tak jak w b6 . Jest jakiś sposób czy trzeba się pomęczyć ? Albo silnik opuszczać w dół lub górę ?
  22. Ok załatwię trójnik i sprawdzę. Tam chyba 8mm weżę idą do filtra paliwa... Wydaje mi się że węże są ok, a raczej na pewno ok patrząc według rysunku. Wrzuciłem jakieś zdjęcie jak u mnie idą te weże ale za dużo na nich nie widać. Misiek to dobry pomysł z zamontowaniem oddzielnego zbiorniczka i zalaniem lepszego paliwa. Mam taki zastaw przyłączeniowy węży z filterkiem do płukanki LQ Panowie a jeśli to nie pompka w baku? Gdzie dalej szukać przyczyny ? Do sprawdzenia zostanie cisnienie na tandemie. Trzeba by było kupić króciec na wężyk o gwincie do vacum chyba m12x1,5 ?
  23. Pół roku temu filtr zmieniany,Mann. Pompke w baku słychać. Tak właśnie myślę zmierzyć jej ciśnienie. Jak to dokładnie zrobić? Na wezu zasilającym przed filtrem wstawić trójnik i podpiąć zwykły manometr? Pomiar robić na odpalonym aucie czy tylko przy przekreconej stacyjke bez odpalania? Tandem pompa zmieniana 1.5roku temu na nową BOSCH.
  24. Witam Audi a4 b6 2002r 1.9 tdi pd 130km awx mocno szarpie silnikiem na każdym biegu w przedziale 2000-2800rpm potem przestaje szarpać ale rozpędza się jakby nie miał turbo. Na piątym biegu czuć to najbardziej, cały silnik i buda dosłownie "skacze". Objaw ten stał się nagle. Przed tym problemem miałem kłopoty z szarpaniem tylko na 5 biegu i w przedziale 1600-1800rpm, jeździłem z tym długo bo nie mogłem dojść co to jest i nie było to tak mocno odczuwalne jak teraz wiec problem zostawiłem w spokoju. Dodatkowo spalanie mocno mi spadało do 5.3 L/100km gdzie zawsze miałem na tej samej trasie powyżej 6L/100km. Patrząc po logach niepokojące są wysokie bipy na minusie tak jakby nie dostawał paliwa oraz wysoka temperatura paliwa 81 st.C. - czy to normalne w upalne dni ? Logi robione w miare na prostej drodze. Obciążenie: kierowca + pasazer + pół zbiornika paliwa i włączone xenony. Temp otoczenia 28st.C. Egr zaślepiony. Dynamiczne: http://vaglogi.pl/log-001_50bP86.html http://vaglogi.pl/log-003_5QrP4sL.html http://vaglogi.pl/log-004_2Uxrqyk.html http://vaglogi.pl/log-008_7R717.html http://vaglogi.pl/log-010_stUJU.html http://vaglogi.pl/log-011_3rF0w.html http://vaglogi.pl/log-013_102151.html http://vaglogi.pl/log-023_v9k974.html Statyczne: http://vaglogi.pl/log-023_866j23.html http://vaglogi.pl/log-018_7130y.html http://vaglogi.pl/log-013_b9qCuM.html http://vaglogi.pl/log-001_66INz.html http://vaglogi.pl/log-004_3alT9U.html http://vaglogi.pl/log-010_MsoO9.html http://vaglogi.pl/log-007_1kI9wwR.html http://vaglogi.pl/log-003_28se470.html BS: http://vaglogi.pl/log-003_i6qsh.html http://http://vaglogi.pl/log-011_65CP8Ll.html http://vaglogi.pl/log-000_lcO346.html Z góry dziękuję za pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...