Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przesiadka z B6 na Golfa VI, czy warto... ?


pilKOZAK

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Panowie czy ktoś z Was miał przyjemność jeździć golfem VI i b6 czy b7 w jednym czasie? Chcę zmienić autko na coś świeżego. Trafił mi się golfik 2.0 z 2009' 2.0 CR 140KM. Macie jakieś sugestie? Z góry dzięki za wszystkie Wasze rady i spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem kupić VI ale wolałem coś większego i wygodniejszego czyli B7 bez filtra DPF i bez full wypasu. Jak już się decydować to na Golfa 7 bo to prawdziwy zmiana generacji a nie lifting z Golfa 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem kupić VI ale wolałem coś większego i wygodniejszego czyli B7 bez filtra DPF i bez full wypasu. Jak już się decydować to na Golfa 7 bo to prawdziwy zmiana generacji a nie lifting z Golfa 5.

Kolego b6 a b7 to praktycznie ten sam samochód w środku więc żadna różnica. Jedynie wygląd z zewnątrz. Ja na twoim miejscu brałbym Golfa 6 nowocześniejszy i dużo lepszy silnik. Cr oszczędniejszy i mniej awaryjny niż 2.0TDI. A dodatkowo jest większy w środku niż Audi. Nie wiem pod jakim względem kolego patrzyłeś, że twierdzisz że B7 jest większe od Golfa VI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że jest przestronniejszy tylko większy, Na pewno diesel na CR to konstrukcja nowsza i lepsza niż 2.0 PD tyle że co do trwałości to już nie przebije 1.9 tdi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie patrze po wymiarach bagażnika (na tym mi zależy) to golf ma 505l a B6 czy B7 442l

Golf 7 jak na razie poza zasięgiem cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stałem przed zakupem MKVI - wrażenia.... - przeskok generacji, Nie prawdą jest, że MKVI, to lifting MKV - to dwa różne auta i szóstka jest na prawdę fajnym autem. Jest na pewno większaod piątki, a czy od A4B6, tego bym nie powiedzial, ale miejsca jest wystarczająco....w kabinie, bo bagażnika to on nie ma prawie wcale, a kombi to jakieś nieporozumienie.

Wybór padł na passata b7, większy, bardziej rodzinny, a mi głównie o to chodziło.


Co do silników, to 2.0 CR 140KM na nowej pompie olejowej jest bardzo dobry. Ma mocny osprzęt i jest o wiele mniej awaryjny niż jego poprzednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiarowo różnica między Golfem V i VI prawie żadne 2 cm szersza (VI) , 0,5 cm niższy (VI),bagażnik po 350 litrów oba ( Audi B7 sedan 442 l). Wizualnie jest to inne auto, konstrukcyjnie prawie to samo więc jakby się kto uparł to jest VI. Piątka była za krótko produkowana żeby zmieniać ją na nową generację więc zrobiono duży lifitng i marketingowo nazwano to 6 przedłużono niejako żywot roku do 2012 to jest do wprowadzenia 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli kolega szuka kombi to na pewno VI jest wieksza od b7 i to o wiele. Wyposażony jest lepiej niż Audi bo w standardzie od wersji comfortline były 4 szyby w prądzie podłokietnik na środku wraz z nawiewami dla pasażerów tylnej kanapy. Czego w B6-b7 nie było w żadnej opcji. Bagażnik z podwójną podłoga super rozwiązanie, mega pojemny. Użytkowałem Golfa V w wersji combii. Byłem z niego naprawdę zadowolony dużo fajnych ciekawych rozwiązań. Szuflady pod fotelami kierowcy i pasażera. Bardzo dobre światła w nim były poprzez zastosowanie dosyć dużych reflektorów. Dodatkowo jak na swoja masę 1419kg był bardzo oszczędny. W trasie przy prędkościach ok 100km/h 4.2-4.5l/100km Jako ciekawostkę dodam że auta w wersji combi tak jak Jetta produkowane są w Meksyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się jeszcze nad EXEO taka odświeżona B7ka i silnik też 2.0 CR ale chyba zostanę przy Golfie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...