Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczenie


A4CCH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu coś mi popiskuje, dźwiek wydaje się jakby z okolicy alternatora lub napinacza paska wielorowkowego. Zdarza się że raz popiskuje raz nie... Czasem jak auto się nagrzeje, to owe piszczenie ustaje. Czasem nasila się jak auto się rozpędza. Popiskuje z krótkimi przerwami, jakby świerszczyk tam siedział :) . Jakieś pomysły ?

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja. Też nie wiem co to może być... jestem umówiony na warsztat 10 sierpnia. A może być: rolka, napinacz, łożysko alternatora, sprzęgło jednokierunkowe alternatora i wiele innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytałem i nie wiem co dalej... Rozrząd robiony był z 4-6 tyś km temu, ale przy napinaczu chyba nic nie wymienił... :/ Mam nadzieje że to od alternatora... Jak co daj znać co to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj domknąć zamkniętą szybę przy odpalonym silniku i zobacz czy zaćwierka mocniej, jeśli tak to myślę że rozrząd można wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator normalnie ładuje 14V, obciążony na maxa, klima, długie, radio, grzanie pu*y ładował 13.8-13.9V także tu też chyba gra. Jedynie że jakieś łożysko czy coś innego w alternatorze. Nagrać chyba będzie mi ciężko, ewentualnie spróbuję telefonem, bo innego sprzętu nie mam, mam jeszcze aparat ale wiele lepiej pewnie nie będzie, jak wyjdzie sensowne nagranie to wrzucę.

Edytowane przez A4CCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polej wodą paski przy pracującym silniku. Tak, żeby zwilżyć je, a nie dwa wiadra pod maskę oczywiście. Jeżeli pisk ustanie to 99% wskazanie na pasek. Prosty, tani i skuteczny test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...