Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana sprzęgła a uszczelniacz wału korbowego


Ddarecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W poniedziałek w moim ALT-ku będę miał wymieniane kompletne sprzęgło z kołem dwumasowym. Mechanik zaleca profilaktycznie wymianę uszczelniacza na wale korbowym od strony skrzyni biegów. Taki uszczelniacz to koszt około 190zł.Mam więc pytanie : czy faktycznie gdy nie ma przecieków warto to zrobić? Będę wdzięczny za każda opinie.

Edytowane przez Ddarecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił, roboty ze zrzuceniem skrzyni jest sporo, kosztuje to sporo, a to że uszczelniacz, który siedzi prawdopodobnie od nowości teraz nie cieknie to nie znaczy, że nie zacznie za 10 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecono mi uszczelniacz firmy ELRING. Czy to będzie dobry wybór? Mogę go kupić za 140zł na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem auta 1.8t które miały pod 300tys i uszczelniacz nie puszczał wiec nie wiem czy to napewno dobry pomysł, a co skłania CIę do wymiany dwumasy? w 1.8t cieżko zajeździć dwumase a w alt ma ona jeszcze łatwiejsze życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacz już kupiłem - koszt 140zł. Dwumasę wymieniam ze względu na wibracje jakie są odczuwalne w aucie na biegu jałowym oraz w pewnym zakresie obrotów silnika - 1800 do 2000 oraz od około 2700 do 3000. Wibracje czuć na kierownicy, fotelach , jazda w pewnych momentach jest bardzo niekomfortowa. Poza tym sprzęgło dość wysoko bierze. Autko ma obecnie przejechane 240tys. Ze względu na te wibracje wymieniłem już poduszki silnika oraz skrzyni ale to nic nie dało oprócz tego ze wywaliłem na to 1500zł. Ze względu na to że to silnik benzynowy diagnozy były skrajnie rozbieżne , niektórzy mechanicy wręcz nie wiedzieli co jest przyczyną, kategorycznie wykluczali dwumasę. Natomiast było też kilku takich którzy wskazywali na dwumase. Jeden z nich przekonał mnie w taki sposób, że powiedział (po dokładnych oględzinach i jeździe próbnej) że wymieni cały zestaw sprzęgła i gdy wibracje nie ustąpią to nie zapłacę mu ani grosza. I dlatego wymieniam :)

Edytowane przez Ddarecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...