Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana Felg z 16 na 17


TomOskroba

Rekomendowane odpowiedzi

witam, chciałbym zmienić moje felgi na ciut większe, jaką oponę radzicie ? myślałem nad 205/50 chciałem też dać jakieś dystanse, zawsze bardzo mi się to podobało, dobrze wiedzieć jaką długość dystansu dobrać.. czekam na podpowiedzi

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobierzesz dobre ET felgi to dystans nie będzie ci potrzebny.

Co do rozmiarów felg i opon do nich to poczytaj troszkę, jest tego sporo na ten temat.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobierzesz dobre ET felgi to dystans nie będzie ci potrzebny.

Co do rozmiarów felg i opon do nich to poczytaj troszkę, jest tego sporo na ten temat.

zgadza się, właśnie czytam opinie, podejście do tego powinno być bardziej indywidualne, wszystko zalezy od stylu jazdy.

jeżeli chodzi o fele to wybór = kieszeń więc jeżeli będą tańsze/fajne 17 cali to to nie patrzyłbym raczej na nic poza rozstawem śrub :P

thx za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ze swojego doświadczenia: zmieniłem z seryjnych 205/55 na feldze 6,5j R16 ET 45 na 235/45, felga 7j R17 ET45 - i uważam że ET35 byłoby lepsze, ponieważ z tyłu koło jest dość mocno schowane - ma to też tą zaletę, że jak go przeładuje to bezpiecznie chowa się w nadkole :P

większy obwód spowodował zauważalny spadek dynamiki oraz wskazania prędkościomierza bliższe rzeczywistości - sprawdzone z nawigacją. przez to też spalanie "niby" wzrosło bo samochód myśli że mniej jeździ przez większe koła więc jednostkowo te same litry na mniejszy dystans :)

tu masz link z przelicznikiem wielkości opon na danych felgach wraz z wizualizacją

http://www.willtheyfit.com/

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Et 35 zgoda tylko ważna jest jeszcze szerokość felgi bo et 35 przy 7,5 cala inaczej siądzie niż np przy 8,5 cala. Zresztą w internecie masz kalkulatory et i szerokości felg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaproponuję idealny zamiennik ori rozmiaru 235/45/17 pod te fele na 215/50/17

Będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda opony droższe ale komfort jest. Z wyglądem juz gorzej ale cóż albo komfort albo wygląd.

dlatego zdecydowałem że jak narazie bujam się na 16

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na lato kupilem opony 17' na profilu 50 i jak na razie jestem zadowolony, poza szumieniem w jednej oponie, ktore nie wiem dokladnie czym jest spowodowane :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z wyglądem juz gorzej ale cóż albo komfort albo wygląd.

Co wy z tym wyglądem.

45 super a 50 beee.

Bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...