Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] szum w głosnikach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wymieniłem radio w mojej a4b6 i przy okazji elektryk podłączył mi tylne orgialne głosniki i subwofer .Lecz teraz przy wyciszonym radiu słychac bzyczenie w tylnych wysoko tonowych głosnikach, dzieje sie tak tylko gdy włącze światła.Czy ktoś zna ten problem.Poadrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakie radio masz zalozone bo niekiedy trzeba zamatowac specjalny filtr kosztuje ona pare zloty zapobiega on takim szuma lub jak czasem slychac alternator w glosnikach to sie go zaklada. Nowe radia sa w niego wyposazone w standardzie ale czasem tak bywa ze mimo wszystko musisz dolozyc jeszcze jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed podłączeniem tylnych głośników było ok.Ten elektryk dokładał jakies kostki i od tego czasu tak się dzieje.Jeszcze jedno przy wyłączaniu zapłonu słychac trzask w głośnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy bose czy inny.Wiem ze mam subwofer pod nim wzmacniacz i chyba 10 głośników bo nie wiem czy w podszybiu są dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie te kody znajde i jak je odczytać, a co to ma wspólnego z szumem w głośnikach czy bose czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie te kody znajde i jak je odczytać, a co to ma wspólnego z szumem w głośnikach czy bose czy nie

Kody znajdziesz na naklejce, która jest naklejona na karoserii w miejscu koła zapasowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem kody w książce servisowe. sprawdziłem i wynika że nie mam Bose bo w kodach nic nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem kody w książce servisowe. sprawdziłem i wynika że nie mam Bose bo w kodach nic nie było

Minus to to, że na wlepce nie ma wszystkich kodów :mysli:

Jak masz gdzie sprawdzić w ASO numer VIN auta to tam Ci wyświetlą całą listę kodów. Mozesz tez poszukać na forum (kody wyposażenia), był chłopak co potrafił taki wypis po numerze VIN przedstawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są problemy z masą - tworzy się pętla. Trzeba zerknąć, jak te przewody są podłączone i zależnie od tego masę gdzieś podpiąć, lub odpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Spróbuje u elektryka[br]Dopisany: 13 Grudzień 2008, 13:32_________________________________________________a i jeszcze jedno w żadnym ASO AUDI nikt tobie nie udzieli informacji z numeru VIN chyba że będziesz sie u nich serwisował.Chciałem już sprawdzić przed zakupem auta za pomocą VIN czy było serwisowane nigdzie nie udzielają takich info chyba że masz układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Spróbuje u elektryka[br]Dopisany: 13 Grudzień 2008, 13:32_________________________________________________a i jeszcze jedno w żadnym ASO AUDI nikt tobie nie udzieli informacji z numeru VIN chyba że będziesz sie u nich serwisował.Chciałem już sprawdzić przed zakupem auta za pomocą VIN czy było serwisowane nigdzie nie udzielają takich info chyba że masz układ

Ja się spotkałem, że nie chcą Ci powiedzieć jak je chcesz kupić. Jak powiedzialem, że to ja jestem już właścicielem to juz była inna gatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn z powodu których pojawiają sie trzaski w głośnikach przy wł/wył radia może być wiele, chociażby niedopasowanie napiec na wyjściu niskonapięciowym radia i wejściu wzmacniacza. Skoro usterki pojawiła sie po ingerencji elektryka to wypadaloby aby teraz elektryk poprawił swoja robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię odkopa z przed kilku lat.

Mam powyższy problem tak jak kolega bobek80081 - po włączeniu świateł słychać szmery i zakłócenia z tylnych głośników - nawet jak odepnę je od radia to np. gdy gaśnie lampka na podsufitce słyszę buczenie z tylnego prawego głośnika...!

Bez świateł i na wyłączonym silniku wszystko gra jak należy - auto już takie kupiłem z odłączonym tyłem teraz szukam ustalenia przyczyny czy ktoś znalazł rozwiązanie na podobny przypadek?

Zauważyłem również że w tylnej prawej lampie mam dodatkową ,,masę'' gdy ją odepnę lampa nie działa - z kąd jest pociągnięta masa do lampy tylniej prawej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...