Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy niskie ciśnienie oleju 0,5bar


siwak

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem z niskim ciśnieniem oleju na gorącym silniku 0.5-0.6 bara przy 2tys/obr. 2 bary. O dziwo brak kontrolki z ciśnieniem oleju, w styczniu była robiona głowica bo uszkodziły się zawory był czyszczony smok wymieniona pompa oleju panewki korbowodowe ale stare były ok i hydro-napinacz oprócz panewek wszystkie graty ori z aso. Obecnie zaczął sporadycznie odzywać się hydro-napinacz i klekotać hydro ale po przejechaniu 1-2km hydro cichło wiec postanowiłem zmienić podstawę oleju tez ori z aso ale to nie zdało egzaminu dalej słychać hydro i czasami hydro-napinacz. Dziś postanowiłem zmierzyć ciśnienie bo miałem chwile czasu i wynik tak jak wyżej 0.5-0.6 i jestem w szoku. Szybka decyzja miska w dól i tak smok czysty miska czysta w oleju nic nie ma zdemontowałem 2/3/4 podporę wału i nic panewki całkiem ładne na 2 korbowodzie panewki tez jak nowe na resztę brakło już czasu ale jak wyjdzie ze panewki i wał jest ok gdzie szukać przyczyny tak niskiego ciśnienia oleju ?? W silnik włożone worek pieniędzy a dalej problem. Jutro wstawię foto panewek i całego dołu silnika.


Panowie czy powodem tak niskiego ciśnienia oleju może być turbina ? Bo sprawdziłem panewki i są ok zamieniłem pompę oleju na stara i nadal 0.5 bara przy 2 tys/obr 2.2 bara

Edytowane przez siwak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn nie widać żeby coś było nie tak a nie chce jej rozbierać bo nie tak dawno kupiona w aso i juz nie wiem co mam dalej robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co kupić tani zamiennik na testy? Bo juz sam nie wiem co robić smok kupilem nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie jak miałem niskie ciśnienie to się okazało że pompa się poluzowala...

Nie wiem czy jest sens kupować odrazu nowa... Poszukaj gdzieś na szrocie coś na podmianke i test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gdzie kupić jakieś używki a kupie toprana na testy i będzie wiadomo

Zamówiłem już pompę u znajomego 140zl jutro zakładam i robię pomiary

Edytowane przez siwak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...