Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 vs Volvo S60


Praobyvatel

Rekomendowane odpowiedzi

S60 2.0T seria 180 KM, po programie 210KM, nie pamietam ile Nm bo to auto brata, fajnie jeździ, nie jest tak pospolite jak B6 na drogach,

Na rodzinę 2+1 w sam raz, na większą trochę ciasne. Nie mam bezpośredniego porównania do B6 bo dawno w takim nie siedziałem.

S60 2.4 140 KM lub 170 KM idealne do LPG! przy obecne ograniczeniach i mandatach, moce wystarczające.

Silnik 5 cylindrowe, wymarly obecnie gatunek, fajne brzmienie!

B6 fajne jak każde audi ale z quattro, bez q to lepiej kupić młodszego i lepiej wyposażonego accorda, avensisa, mondeo czy cokolwiek innego w tym stylu, ale to tylko moje zdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


B6 fajne jak każde audi ale z quattro, bez q to lepiej kupić młodszego i lepiej wyposażonego accorda, avensisa, mondeo czy cokolwiek innego w tym stylu, ale to tylko moje zdanie:)

Ja też tego nie ogarniam, gdybym jakimś przypadkiem kupił wersję FWD (np. jakaś mega okazja trzymana pod kocem po dziadku, lekarzu, biskupie - niepotrzebne skreślić :wink: ) to od razu zbierałbym graty do domontowania w nim 4x4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj brat ma s60 2.4 od ponad 10 lat,przez ten okres wymieniono jedna cewke,mechanizm szyby kierowcy,rozrzad,ceny normalne jak w innych autach,najdrozszym i dosc czesto padajacym elementem jest przepustnica ktorej koszt zabija a regeneracja 800zl,oczywiscie nam tez padla i robilismy,ogarniam mu auto sam,bardzo proste i mile w pracy,silnik nie do zabicia pieknie radzi sobie z gazem,blaszki bezkorozyjne mimo kilkuletniego obtarcia do golej blachy,mysle ze przez te 10 lat 2tys zl wkladu to nie tak wiele)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ułatwiacie Panowie :D Chyba będzie tak jak napisał mi jeden z użytkowników forum Volvo, że kupię ten model, który jako pierwszy znajdę w dobrym stanie, bo wiadomo, że jest mnóstwo trupów wśród aut z tego rocznika.

W ogóle to B6 z 1.8T są strasznie drogie. 20k za 13-15 letni samochód. Sporo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry silnik to i dobra cena :wink:


Proponowałbym Tobie szukać A6 C5 po lifcie (MY2002 i późniejsze)... mają fajne ceny a koszty eksploatacji i ew. napraw są praktycznie takie same jak w B6. No chyba, że Heniu-mechanik ustala stawkę za roboczogodzinę na podstawie klasy auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś zdanie na temat Alfy Romeo 159 Sportwagon? Nie rozważałem tego samochodu, ale w okolicy jest 1 egzemplarz, niestety diesel. Kozacko wyglądają te samochody. Sporo tych aut jest poniżej 20k zł. Nie wiedziałem, że można dostać w tej cenie. Pytanie tylko w jakim stanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

159 bardzo bardzo fajny samochod, i jak najbardziej w dieslu 1.9 albo 2.4. Jak znajdziesz egzemplarz w dobrym stanie to strzal w 10. I to akurat model ktory nie potwierdza opini o Alfach, bardzo dobrze wypada pod wzgledem niezawodnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alfie jest mniej ale jeździ lepiej.

Naprawdę??

https://www.youtube.com/watch?v=uYUWIcw8_xg

dla leniwych - oglądajcie od 2:10 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

Ale tam nie ma nawet Alfy 159 ani A4 B6 czy B7 nie wspominajac ze Audi jest z napedem na 4 kola a nie fwd jak wiekszosc A4 ktore ludzie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś postęp jest na tyle znaczący by różnice się zatarły lub jeszcze bardziej wyklarowały? :)

Może inaczej - jeśli postęp był u alfy to na bank taki sam będzie w audi :hi:

A kupowanie Audi FWD to dla mnie :facepalm:

Oglądałem dwa razy w salonie nowe A4 FWD skonfigurowane na ponad 200 patyków i stwierdzam, że nie jest to warte tej kasy! Na wejściu przywitały mnie TANDETNE :exclamation: klamki, z jakiegoś taniego plastiku :facepalm:

Kur... 200tysi wyrzygać i nie mieć 4x4?? Jak dla mnie nonsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alfie jest mniej ale jeździ lepiej.

Naprawdę??

https://www.youtube.com/watch?v=uYUWIcw8_xg

dla leniwych - oglądajcie od 2:10 :hi:

Ja akurat mówię o a4 b6 AWD i alfa romeo 159 AWD (tak dla przypomnienia tam też jest Torsen).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co innego :wink:

Sęk w tym, że gros wypowiadających się o super-sportowych właściwościach ich alfy ma je z napędem na przednią ośkę :D

Na ogłoszeniach widzę, że na 330 alf 159 "aż" 8 egzemplarzy jest z napędem 4x4. Z czego 3/4 to kombi... nie ma co, w ...uj wybór :banan:

W przypadku samych nowszych A4 (B7) których na alledrogo/złomomoto naliczyłem ponad 900 ma się większy wybór, bo ponad 140 ma AWD :hi:

Z B6-tkami jest ciut gorzej, bo "zaledwie" 1/10 ma quattro.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...