Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jednorazowy piszczek po ruszeniu


marcinlbn1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od 2 miesięcy mam audi a4 b7 z 2006 r

Zrobiłem juz 4 tys km jednak niepokoją mnie pewne rzeczy.

1.Gdy odpalam silnik i ruszam z miejsca słychać jednorazowy dźwięk piszczka ( identyczny jak ten gdy zapala się nam rezerwa). CO to moze oznaczać?

2.Gdy przekręcam kluczyk w stacyjce (raz, przed odpaleniem) słychać dość mocno zaciąganie paliwa. Wg znajmoego , ktory ma taki sam model to nie jest normalne.

3. Cos brzęczy pod zegarmi. Nie zawsze i nie zaleznie od obrotów. Przypomina mi to przepływ prądu przez jakis transformatorek. Mechanik obstawiał sprzęgiełko klimy. Co o tym sądzicie?

4. Na trasie 1600km miałem raz sytuacje, że zaczął piszczeć pasek klinowy (bardzo głośno) piszczał tak z 10 km. postem nagel ucichł. Moj mechanik mówi,że klima mogła się niewysprzęglić. Czy to możliwe?

dodam tylko, ze komputer nie pokazuje zadnych błędów, auto jeździ dobrze, rozrzad i wszystkie plyny wymienione. Tylko irytujący jest ten dzwięk spod zegarów (lub z spod maski) sam juz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokowany napinacz paska wielorowkowego. Spali pasek i urwie w końcu. Albo rolka paska micro. Paski osprzętu do zdjęcia i sprawdzić czy dźwięk wtedy występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokowany napinacz paska wielorowkowego. Spali pasek i urwie w końcu. Albo rolka paska micro. Paski osprzętu do zdjęcia i sprawdzić czy dźwięk wtedy występuje.

Dzięki za odpowiedź kolego

Jestem troche jeszcze zielony więc dopytam. W celu sprawdzenia mam po prostu zdąć pasek klinowy (wielorowkowy) i spróbować ruszyć autem tak?

Piszesz także o pasku micro. Czy to jakiś inny dodatkowy czy jeden i ten sam? Bo później napisałeś ,żeby zdjąć "paski osprzętu" co wskazuje na dwa jakieś. Sorrry ,że tak dopytuje ale nie chce popełnić błedu

Dałeś mi do myślenia bo gdy po przejechaniu 1600km pojajawił się głośny pisk paska teść otworzył maske i powiedział, że rolka napinacza się nie kręci. Chwile póżniej ja zajrzałem i kręciła się wtedy. Skarciłem tylko teścia ,że ślepy jest i okulary niech sobie kupi :P moze ona blokuje sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak w twoim silniku ale są albo dwa albo jeden pasek osprzetu

Duzy alternator wiatrak ....

I micro klima

Kazdy pasek ma napinacz.

Moze tez rozlatywac sie sprzegło alternatora albo sprezarka ale najczęsciej zaciera sie kółko napinacza wielorowkowego i pali pasek.

Zrzuc paski i obejrzyj rolki i sprzeglo altka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak w twoim silniku ale są albo dwa albo jeden pasek osprzetu

Duzy alternator wiatrak ....

I micro klima

Kazdy pasek ma napinacz.

Moze tez rozlatywac sie sprzegło alternatora albo sprezarka ale najczęsciej zaciera sie kółko napinacza wielorowkowego i pali pasek.

Zrzuc paski i obejrzyj rolki i sprzeglo altka.

Dzięki Nik23

Okazuje się ,że mam walnięty alternator. Na pewno do wymiany jest sprzęgiełko. Teraz tylko się zastanawiam czy to wystarczy bo możliwe ,że łożysko w środku także trzeba wymienić.

Opcje są takie:

1. Nowy altek - ok. 700zł-800zl (tutaj pytanie jakie firmy polecacie?) Z wymianą poradzibym sobie sam.

2. Uzywany altek z allegro koszt 150zl

3. Wymiana tylko sprzęgła - 500 zł -niestety mieszkam za granicą i tyle tutaj to kosztuje (w cenie juz części)

2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj alternator do regeneracji, po grzyba chcesz kupować nowy?

Mieszkam w Belgii. Tutaj nie regeneruje się niczego tylko kupuje nowe. Co prawda znalazłem mechanika polskiego ,który zgodził się regenerować jednak koszt to 120 euro plus ceny części ,ktore musialbym zamowić w Polsce.

Wobec tego zamówiłem regenerowany alternator z polski za 570 zł (bosha taki jak mialem). Ten zepsuty naprawię jak będe przy okazji w kraju i sprzedam na allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. Ja kupowałbym używke i jak by padła to następną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...