Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak odzewu pompki na zapłonie


tpater95

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem zauważyłem ostatnio że nie słychać mi pompki paliwa po przekręceniu kluczyka sprawdzałem prąd do pompki dochodzi co to może oznaczać pompka do wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobrze Ci auto odpala?

Kręci płynnie ale długo i łapie dopiero po 3-4 sekundach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze odpala łapie po ok 2 sekundach jeżeli jeżdżę na samej benzynie bo jak pojeżdżę na gazie to później żeby mi odpalił z benzyny to ciężko łapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie od czego to moze byc ze po gazie dluzej trzeba krecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od puszczania gazu w dolot mimo rzekomego zamknięcia? Dopóki ciśnienie nie spadnie w instalacji gaz się przesącza podsysany jeszcze rozruchem, a podawana jest też benzyna i masz niepalną mieszankę.

Spróbuj pobujać na LPG, potem się zatrzymaj i zanim odpalisz w warunkach przy jakich są problemy spuść mu z krzyża czyli:

-jak to sekwencja odepnij wąż między reduktorem, a listwą(czy też rozdzielaczem). Może syknąć ostro -ciśnienie.

-jeżeli to zwykła mendoza z mikserem to spust syfu możesz na reduktorze odkręcić. Tu syknięcie będzie mizerne.

Tak czy inaczej na przeciągu w otwartym terenie próbuj.

Nawet przy zwykłej instalce gaz może zalegać ale wtedy chętnie prycha i strzela. W sekwencji jak wtrysk się nie domyka może podlewać.

Ogólnie to taka teoria gdybająca, sprawdzenie jednak to niewielki wysiłek.

Jaki tam gaz jest? Jakie wtryski?

Może też ciśnienia nie trzymać na benzynie, zapowietrzać układ...Ciśnienie pompki można sprawdzić manometrem wpiętym na króćcu zasilającym silnik.

VAG coś pokazuje?

U mnie też pompki nie słychać przy zapłonie, lecz pali bez różnicy co do paliwa, temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest instalacja KME NEVO wtryski Lpg Tech, myslalem zeby jakies barracudy zalozyc do tej instslacji ale na razie za duzo wydatkow, u mnie tylko dluzej kreci po cale nocy a pozniej to juz od strzala lapie :)

Pulpecik, nagraj mi filmik jak Ci auto odpala po calej nocy, porownam ze swoim :P

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, jak nie zapomnę i lenia nie złapię. Ale w skrócie to jak diesel -dieslowski dźwięk(tylko odpalania, takie ogólne wrażenie, bo nie słychać popychaczy hydraulicznych, ani łańcucha) i szybkość jak w dieslu po zagrzaniu porządnie świec. Pach i chodzi. Nie mam go długo, niecały miesiąc ale dużo jeździłem wyjątkowo i to odpalanie zaskakująco takie samo jest zawsze. Wlałem Shella 5w40 ale w sumie to nieistotne o tej porze roku dla odpalania.

A6ka 2.6 za to mi zaczęła od dwóch miechów odpalać wolniej, 3s jej około trzeba uśredniając. I to właśnie po przejściu na Barracudy z Valteków i po ogarnięciu instalacji. Dostrojone wszystko ok, korekty ok, moc i spalanie lepsze niż oczekiwałem...to olewam. Zasadniczo tylko rano pali na Norrisa -z pół obrotu.

W ADRze mam cholerne Valteki na wężykach progowo długich, skalibrowałem je, poustawiałem soft i...Barraki u znajomego okazje się skończyły. Założę inne za jakiś tydzień. Waldusie do wiaderka(mam już około 20 sztuk tych substytutów).

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ADR na zapłoonie nie bedzie słychac pompki, ona załącza sie dopiero gdy zaczynasz krecic rozrusznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem jeszcze jedną rzecz że jak pojeżdżę na gazie i później chce odpalić z benzyny to jak wcisnę pedał gazu przy odpalaniu to wtedy ładnie odpala ok 2s,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tpater95 Mam ADR z 96 roku i podobny problem do Twojego, samochod jak mial temp. ponizej 90* tak w okolicach 70* to trzeba byl dluzej krecic okolo 7 sek. +/- probowalem to rozwiazac lecz bez skutku, swiece nowe, dolot szczelny, odma nowa, zakrecalem gaz , jezdzilem na samej PB i bez skutko, caly czas to samo, przepustnica czyszczona, brak bledow na kompie, sporadycznie blad mieszanki 561, problem nasilal sie gdy bylo goraca, natomiast w zimie przy - temp. ZERO problemu odpalal bez strzala, nie wiem w czym moze byc problem, gdzies styki sie jakies nagrzewaja, masa nie styka i dodam jeszcze ze nigdy sie nie zdazylo tsk zenie zapalil, krecil dluzeje cieply ale zawsze palil za pierwszym, i tak jak u Cb dodanie gazu powodowalo ze lapal wczesniej. Teraz wnisokuje ze problem moze byc z przepustnica, bo ost. jakis blad zwiazany z nia mi sie pojawil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem przepustnicę i teraz jak silnik rozgrzany 90 stopni ładnie odpali z benzyny ( zarówno jak wcześniej jeżdżę na gazie czy na benzynie ) lecz jak silnik ostygnie trochę to już problem jest z odpaleniem trzeba kręcić ok 5-7 s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u mechanika podpiął kompa wyskoczył jedynie błąd sondy ale powiedział mi że ten błąd spowodowany jest tym że akumulator był odpięty i że winna leży w czujnika temperatury i mimo że jest nowy to może uszkodzony być i zauważyłem jeszcze jedną rzecz że jak odpalam z gazu na gorącym silniku ładnie odpali ale jak temperatura trochę spadnie to problem jest z odpaleniem i dodam że mam tylko jeden czujnik temperatury na 4 piny a znajomy ma taki sam silnik i ma dwa czujniki temperatury na 4 piny i na 2 piny a kostka u mnie jest na czujnik na dwa piny

Edytowane przez tpater95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacje posiadasz ? jeen czujnik daje sygnal do kompa i na zaegary a drugi jest od klimatyzacji, ten 2 pinowy jest od klimatyzacji 95 rok to chyb nie posiadasz wiec juz masz odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojeździłem trochę podjechałem do innego mechanika na kompa i wykazał dalej błąd sondy i pokazał się błąd czujnika temperatury co do błędu sondy powiedział mi że to przez założeniu gazu jest ten błąd zwykłe instalacje były podpinane pod sonde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...