Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TDI BLB szarpanie od 2000 obr.


Monti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam a4 b7 2.0 TDI blb. Wczoraj zostały wymienione wszystkie filtry, oleje, rozrzad, dwumas, simering miedzy skrzynia a silnikiem. Po przejechaniu kilku kilometrow zabujalo autem i od tamtej pory silnik dziwnie pracuje. Nie wywala żadnego błędu, ma moc. A mianowicie po przekroczeniu 2000 tysiecy obrotów i jazdy ze stała predkoscia silnikiem zaczyna strasznie szarpac. Podczas przyspieszania nic takiego sie nie dzieje. Nie mam juz pomyslu co to moze byc. Mam nadzieję, że uda Wam się pomóc. Pozdrawiam serdeczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione elementy nie mają nic wspólnego z moją teorią ale wygląda to na EGR.

Oczywiście do sprawdzenia i weryfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przed robotą było wszystko OKI , to raczej coś podczas roboty nie poszło tak jak trzeba :decayed:

Rozrząd był ustawiany na blokady ?

Pasek rozrządu prawidłowo napięty ?( może przeskoczył z jeden ząbek :decayed: )

Do zakładania tylnego uszczelniacza używano przyrządu specjalnego ? ( (jak dobrze kojarzę to w 2,0 16V bez przyrządu i zablokowania wału w odpowiednim położeniu trudno go założyć tak by czujnik poprawnie czytał położenie wału korbowego :P ).

Oczywiście EGR też może być przyczyną, ale jak nikt się do niego ostatnio nie dotykał, to jest to mało prawdopodobne :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszystko było ustawione i poblokowane. Czujnik na wale był ustawiony w idealnym położeniu. Zauwazyłem jeszcze inne usterki. Gdy silnik zaczyna szarpac pojawia się błękitny dym z rury. Jeszcze jest cos z klimą. Gdy jest ona wyłączona wszystkie węże zamarzają, że można śnieżkę ulepić. Egr został dzisiaj zaślepiony i zero reakcji. Wyskoczył jeszcze błąd czujnika wysokiego ciśnienia klimatyzacji, może ona się przycina i jest przyczyną tego szarpania? Pozdrawiam. Nie mam już sił.


Problem z klimatyzacją został rozwiązany. Winne były zamienione wtyczki od poduszki i sprężarki klimatyzacji. Wiecie więcej ode mnie na ten temat więc pytanko za 100 pkt. Czy jest możliwość pomylenia jeszcze jakiś wtyczek? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...