Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

AEB Nierówna praca, logi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam problem z bujaniem się silnika na wolnych obrotach. Silnik to AEB z programem na boost 1bar. Podczas jazdy bardzo faluje doładowanie. Na wolnych obrotach słychać co kilka sekund takie puknięcie z wydechu i czuć jak silnik z budą kołyszą się. Dzieje się to na benzynie i lpg. Zrobiłem logi statyczne:

002+007

http://vaglog.com/log_274168.html

003+008

http://vaglog.com/log_274169.html

W logach pierwszy na PB a drugi na LPG. Przepustnica wyczyszczona i świece nowe. W najbliższym czasie wrzucę logi dynamiczne.

Proszę o pomoc

Opublikowano

Dołącz logi dynamiczne.

Edytowane przez janekzpszczyny

Opublikowano
  • Autor

Dodam że odłączyłem wężyk idący od n75 do gruszki i turbo pompuje do 1.3bara bez falowania. Ciśnienie nie ucieka i trzyma równo to chyba dv sprawny i nieszczelności nie ma. Wymienię n75 i zobaczę czy uspokoi się.

Opublikowano

Sprawdz jednak szczelność dolotu i podciśnień, odme też, na wolnych obrotach sonda na obu paliwach stoi na ubogo, możliwe że gdzieś ciągnie lewe powietrze.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Dolot uszczelniony, n75 sprawdzony cyka i jest szczelny. Poprawiło się trochę na wyższych biegach, ale na 1 i 2 nadal faluje doładowanie. Zrobiłem logi po resecie ECU i pierwszym odpaleniu:

002+007

http://vaglog.com/log_278543.html

003+008

http://vaglog.com/log_278544.html

Nadal występuje problem z tym bujaniem się silnika na wolnych obrotach i strzelaniem z wydechu:

https://www.youtube.com/watch?v=xvvXp5tnqWY

Vag nie pokazuje błędów ani wypadania zapłonów.

Edit.

Cewki podmieniałem i nadal to samo. Nie mam już pomysłu co dalej zrobić, wszystko sprawdzone a nadal występuje bujanie :(


Witam ponownie
Odkopuję temat, bo już mi brakło pomysłów. Silnik nadal szarpie na wolnych obrotach co kilka sekund i doładowanie idzie do 0.7 bara i spada na 0.6 a powinno być około 0.9. Dodatkowo na rozgrzanym silniku jak pracuje na wolnych obrotach to co minutę gdzieś obroty same spadają do 400 i wracają na 800. Ostatnio wyregulowałem gaz i tak samo pracuje na gazie. W logu widać na przepływomierzu jak doładowanie faluje, przepływ rośnie i spada. Wszystkie zaworki itd sprawdzone lub wymienione.



002+007
http://vaglog.com/log-002_007_qjcdQ3.html
002+025

http://vaglog.com/log-002_025_755TEBF.html
002+013

http://vaglog.com/log-002_013_npCZ56.html

Filmik:


W tym momencie nie falowało, ale i też nie wskoczyło wyżej.

Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez Mariuszvvvv

Opublikowano

Może spróbuj podpiąć seryjny sterownik.

Opublikowano
  • Autor

Może spróbuj podpiąć seryjny sterownik.

W najbliższym czasie to zrobię, jak według Ciebie wygląda wysterowanie n75 w logu?

Dorzucam filmik ze spadkiem obrotów.

Edytowane przez Mariuszvvvv

Opublikowano

Może spróbuj podpiąć seryjny sterownik.

W najbliższym czasie to zrobię, jak według Ciebie wygląda wysterowanie n75 w logu?

Dorzucam filmik ze spadkiem obrotów.

Może spróbuj podpiąć seryjny sterownik.

W najbliższym czasie to zrobię, jak według Ciebie wygląda wysterowanie n75 w logu?

Dorzucam filmik ze spadkiem obrotów.

sprawdź jeszcze raz poprawnie DV. Widać na drugim kanale że przepływ ci spada.

Opublikowano

Ja ci powiem tak. Te silniki są gówniane jak cholera. Slepe i głuche. Tunerzy tak je chwalą za żywotnośc a sami mało co potrafią. Ja sam się męczę rok czasu z szarpaniem podczas przyśpieszania i tyle k**wa znawców już go widziało że wpakowałem w motor 6 koła i dalej szarpie. Powodzenia.

Opublikowano
  • Autor

sprawdź jeszcze raz poprawnie DV. Widać na drugim kanale że przepływ ci spada.

Testowałem z zaślepionym tipem bez Dv i tak samo jest.

Opublikowano

sprawdź jeszcze raz poprawnie DV. Widać na drugim kanale że przepływ ci spada.

Testowałem z zaślepionym tipem bez Dv i tak samo jest.

a jak szczelność testowałeś ?

Opublikowano
  • Autor

Zaślepiłem tipa, napompowałem 1.5bara i powoli uciekało tylko przez korek wlewu oleju, ale to norma bo przez uszczelniacze turbiny ucieka. Jakby była nieszczelność to i korekty lambda wysokie a ja mam na 0. W logu wtryski otwarte na maxa, przepływ większy niż seria a turbina i tak pompuje serie...

Edytowane przez Mariuszvvvv

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.