Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oil catch tank w AEB, czy sens montowac.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam do was pytanie. Dwa dni temu sciagnalem waz pomiedzy ickiem a rura w pasie przednim. Wycieklo mi ok 25ml oliwy i waz byl zaoliwiony. Waz od kolektora tez byl zaoliwiony. Zawory dolotowe, lekko pokryte olejem w sumie bym powiedzial ze sa lekko tluste od oleju. Pozniej zdjalem Tipa i tez byl lekko zaoliwiony. Nie wiem czy tak moze by. Czy tip nie powinien byc suchy? Odme robilem rok temy bo nie byla szczelna. Wymienilem wszystko, oprocz metalowej rurki. Sama odma jest szczelna jedbak po zdjeciu tego zaworka (grzybka) przy tipie, widac male ilosci oliwy. Znalazlem info ze niektorzt montuja cos takiego jak Oil Catch Tank. Wiekszosc tematow dotyczy diesla albo B6. Jak to wyglada w przypadku AEB? Czy jest sens i potrzeba ew. Montowac to cos. Z czym to sie je? Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież każde 1.8T tak ma, tak jest zbudowana odma i odpowietrzanie skrzyni korbowej, że wszystko leci w dolot, po co sobie szukasz kłopotów tam gdzie ich niema. Jak ci wycieka olej to może turbo Ci puszcza, odmę zostaw w spokoju ale zrobisz jak uznasz za stosowne. Pozdro

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież każde 1.8T tak ma, tak jest zbudowana odma i odpowietrzanie skrzyni korbowej, że wszystko leci w dolot, po co sobie szukasz kłopotów tam gdzie ich niema. Jak ci wycieka olej to może turbo Ci puszcza, odmę zostaw w spokoju ale zrobisz jak uznasz za stosowne. Pozdro

Dzięki za odpowiedź. Tak poprostu pytałem o sens montazu czegoś takiego :D Po co w ogóle to jest. Możliwe że turbawka lekko puszcza w dolot. Ogólnie czy stan u mnie jest ok ? Wiem że niektórzy litry z dolotu wylewają, ale to chyba skrajne przypadki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...