Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wahania temperatury w trakcie jazdy w Audi A4 B5 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, w A4 B5 lift, silnik 1.8T wczoraj podczas jazdy zauwazylem, ze moj wskaznik temperatury plynu od czasu do czasu spada w okolice 70 stopni i po chwili znow wraca na 90. Nie zauwazylem tego przy pracy na wolnych obrotach. 

 

Czesto pokonuje trasy 950km na strzala i rowniez zauwazylem sytuacje, w ktorej temperatura zewnetrzna na desce spadla na jakis czas do -50 stopni, wylaczyla sie klima, po kilku minutach wzrosla ponownie do 31 stopni i klima zaczela dzialac.

 

Wiem, ze to moze nie miec zwiazku, ale przed spadkami temperatury zaobsereowalem przy wlaczaniu lewego kierunkowskazu efekt spalonej zarowki. bylo to kilkanascie razy w ciagu drogi. 

 

Po dojechaniu na miejscu sprawdzilem przez kilkanascie minut kierunki i temperature.. zadnych objawow.

 

Dodam, ze jakis czas temu wymienilem wlacznik awaryjnych, bo oryginal nie domagal. Zamiennik potrafi wlaczyc awaryjne swiatla po dluzszym postoju auta.

 

W czwartek 14.08 wymienilem swiece na Denso IK20TT ze sklepu, jednak chinczyk.

 

Gdy auto pracowalo na wolnych obrotach to caly czas pracowaly wentylatory, dosc intensywnie- temp otoczenia 33 stopnie w cieniu. Zreszta podczas calej drogi byl ukrop.

 

Ma ktos jakis pomysl na ta sytuacje?

Opublikowano

Licznik do wymiany 

Opublikowano

Najpierw sprawdziłbym działanie czujnika G2/G62.

Opublikowano

W B5 to liczniki padały na potęgę, wystarczyło lekkie uderzenie w deskę rozdzielczą nad licznikiem i temperatura wracała do normalnej, tak samo jak i klima zaczynała działać wraz z prawidłowym odczytem licznika.

Opublikowano
  • Autor
5 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Najpierw sprawdziłbym działanie czujnika G2/G62.

Chodzi o ten schowany w często przeciekającym króćcu? Jeśli tak, to też o nim pomyślałem. Będę wymieniał rozrząd pod koniec miesiąca więc wymienię też ten czujnik i dorzucę nowy termostat(aczkolwiek termostat wymieniałem na wahler ok 40tys temu) 

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Langista napisał(a):

W B5 to liczniki padały na potęgę, wystarczyło lekkie uderzenie w deskę rozdzielczą nad licznikiem i temperatura wracała do normalnej, tak samo jak i klima zaczynała działać wraz z prawidłowym odczytem licznika.

Witam, na ile to prawdopodobne? Naprawia się te liczniki? Pytam, bo w sumie nie ma gwarancji że kupię drugi i będzie ok.

 

Czy brak reakcji na guzik menu z lewej manatki oraz nie włączający się tempomat to też wina licznika? Czy już raczej manetka szrot?

Opublikowano

czujnik wody do wywalenia

ale zamiana tylko na oryginał

Opublikowano
3 godziny temu, luk.wool napisał(a):

Chodzi o ten schowany w często przeciekającym króćcu?

Numer 5 na rys.

Screenshot(590).png.f7b007a47434fb363b54b12830a5baff.png

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Numer 5 na rys.

Screenshot(590).png.f7b007a47434fb363b54b12830a5baff.png

Dziękuję

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, Dev napisał(a):

czujnik wody do wywalenia

ale zamiana tylko na oryginał

Kupiłem kiedyś do Passata z tym samym silnikiem złoto/zielony z logo vw, niby oryginał.. założę go i zobaczę.

Opublikowano
5 godzin temu, luk.wool napisał(a):

Witam, na ile to prawdopodobne? Naprawia się te liczniki? Pytam, bo w sumie nie ma gwarancji że kupię drugi i będzie ok.

 

Czy brak reakcji na guzik menu z lewej manatki oraz nie włączający się tempomat to też wina licznika? Czy już raczej manetka szrot?

No to wskazuje, że jakiś problem jednak jest z tym licznikiem. Masz możliwość podpiąć VCDS czy VAG-COM? Sprawdzić działanie tego czujnika na żywo, poza licznikiem. Często sam licznik źle odczytuje i potem reszta głupieje.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor
14 godzin temu, Langista napisał(a):

No to wskazuje, że jakiś problem jednak jest z tym licznikiem. Masz możliwość podpiąć VCDS czy VAG-COM? Sprawdzić działanie tego czujnika na żywo, poza licznikiem. Często sam licznik źle odczytuje i potem reszta głupieje.

Jestem obecnie na wyjeździe, ale pod koniec miesiąca podjadę do znajomego i podepniemy go w czasie jazdy pod komputer i zobaczymy czy coś wyjdzie

Opublikowano
  • Autor

A może ktoś poleci jakąś konkretną osobę, która zajmuje się naprawą liczników w Łódzkim? lub jakieś bliskie województwo? Z góry dzieki

Opublikowano

Wysyłkowo mogę polecić z forum @Banan lub @pila24

Opublikowano
  • Autor
W dniu 25.08.2025 o 08:42, Langista napisał(a):

Wysyłkowo mogę polecić z forum @Banan lub @pila24

Dzięki, napisze i dopytam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.