Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosiłbym o wycenę szkody.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dostałem dziś pod sklepem, facet z mojej ulicy cofając walnął w moje auto. Wine wziął na siebie obyło się więc bez policji.

Ja mam ubezpieczenie w AXA a on w PROAMA.

Uderzenie przestawiło mi zderzak i także trochę pęknął. Koło a raczej opona też dostała ale raczej sie nic nie uszkodziło bo jechało prosto gdy wracałem do domu. 500 metrów :)

Samochód to BMW e38 96r silnik 2.8

Ile realnie powinienem za to dostać ?

bfzd4fdr.jpg

8kyr7n4s.jpg

ta845zei.jpg

u8zyb5bq.jpg

n49n9nyf.jpg

jvo2ukwu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siódemki są drogie w naprawach (części). Prawidłowo wyliczona kalkulacja naprawy (oparta na cenach nowych i oryginalnych częściach) może dojść do 8 tyś zł (zderzak, błotnik i pewnie plastikowe nadkole - do wymiany). Realny koszt naprawy z użyciem używek nie powinien przekroczyć 2 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł kosztorys i decyzja o przelewie 1100zł na konto.

Jestem troche poirytowany gdyż na miejscu proponował mi 1500zł a odmówiłem bo wydawało mi sie to mało.

Co zrobić żeby uwalczyć chociaż to na cene 1500zł?

Tutaj kalkulacja naprawy:

http://www.directupload.net/file/d/4452/u32bjtmb_pdf.htm

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim w kosztorysie masz zamieszczone zamienniki, a z OC masz prawo naprawiać na ori częściach.

Jak zależy CI na naprawie to wstaw do ASO i zrób sobie bezgotówkowo, kwestia tylko tego czy naprawia nie przekroczy wartości auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, wolałbym jednak rozliczenie na konto i naprawienie tego na własną ręke. Ale nawet najtańszy zamiennik na allegro błotnika to koszt 700zł a nie 400.

Jakieś rady co teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


co teraz ?
Odwołanie ze wskazaniem, że ceny zamienników podanych w kalkulacji naprawy są nierealne

nawet najtańszy zamiennik na allegro błotnika to koszt 700zł a nie 400.

, że ubezpieczyciel nie może "z góry" zakładać, że poszkodowany uzyska rabat na zakup części (naliczyli 18%), że stawka 54 zł za rbg dotyczy raczej wioskowego kowala,wreszcie że malowanie jednego elementu (błotnik) to nawet w stodole u Janusza przekrroczy 400 zł.

Z tego co mi napisałeś na PW wynika, ze były dwie szkody w odstępie kilku dni. Co się stało, że nie ma w kalkulacji wymiany i lakierowania zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkodą zderzaka zajmie sie drugi rzeczoznawca z drugiej szkody. Stricte uderzenie w zderzak.

Masz może jakiś wzór jak powinno wyglądać takie odwołanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszelkich możliwych wskazówek co do mozliwości zwiększenia odszkodowania już udzieliłem, co napisać w odwołaniu również. Odszkodowania to mój zawód, ale czym innym jest podpowiadanie jak, a czym innym prowadzenie za rączkę. Nie widzę przeszkód byś zlecił sporządzenie stosownych pism do ubezpieczyciela, bo nie noszę koszulki z napisem "honorowy wolontariusz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...