Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BFB po modach się rozleciał. Jaki teraz?


smart.bart

Rekomendowane odpowiedzi

Miałeś zamontowane jakies wskaźniki do kontroli AFR i EGT

kontrolowales te parametry w jakiś sposób , czy zaufałeś tunelowi bezgranicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem wskaźników. Dla mnie auto ma być zrobione i jeździć a nie wiecznie w nim doglądać czy wszystko ok z parametrami.

Dlatego oddaje zawodowcom i płacę ile się należy a nie okazyjnie mechanika z grupona.

Ufam ludziom, szczególnie, że to naprawdę profesjonalista o samych dobrych opiniach. Jeden z najlepszych w kraju tunerów.

Jakoś go nie podejrzewam aczkolwiek już po samej robocie coś miało auto dziwne humory na moc.

Irytuje mnie tylko, że przed robotą był niby w idealnym stanie.

W dodatku nie chciałem wyciskać maksimum, miało być mocno ale z umiarem więc pewnie jakbym chciał i prosił wyciągnąć max to mógłbym przewidywać, że padnie.

Auto miało być szybkie ale nie do ścigania. To jest "zwykłe rodzinne kombi" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet najlepszym zdazaja sie wpadki ... nie myli sie ten kto nic nie robi..

dla mnie osobiscie ,modzone auto musowo ,powinno miec wskaznik EGT ,zeby odpowiednio wczesniej zareagowac ,na wszelkiego rodzaju nieprawidlowosci.

PS. w 90% przypadków to nie moc zabija silniki ,tylko wysokie EGT i spalanie stukowe .

skoro piszesz ze odrazu po samej robocie auto cos z moca szwankowało,to pojawialo sie stukowe spalanie i sterownik odrazu cofal zaplon ,chroniac silnik i z tad spadki mocy.

podejrzewam ,ze wlasnie stukowe zalatwilo twoj silnik i jak zdejmiesz glowice to zobaczysz nadpalony tlok.

Edytowane przez bartez80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij głowicę koledzy dobrze Ci piszą, będziesz wiedział na czym stoisz. Zawsze to wtrysk mógł lać i się stało z czasem bo mówisz, że miał straty mocy później wypadanie zapłonu problemy z paleniem gaśnięcie (zalewało go). Jak rozbierzesz motor to może zobaczysz stopiony tłok czy coś podobnego. ;) Kto stroił bo zawodowiec to nic nikomu nie mówi a nic złego się nie stanie jak napiszesz. Wtryski miałeś nówki czy używki ?

Edytowane przez arek_cccp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto stroił bo zawodowiec to nic nikomu nie mówi a nic złego się nie stanie jak napiszesz.

Jak sprawdzę i będę miał dowody to będę rozmawiał z gościem i szukał rozwiązania.

Na razie nie chcę nikogo bezpodstawnie oskarżać, a że jest znany i lubiany w okolicy, mógłbym niechcący nabrudzić i popsuć opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...