Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BFB - Biały dym z wydechu


Orzeł1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Forumowicze,

Jakiś czas temu (początek sierpnia) podczas uruchomienia pojazdu, jak i w trakcie jazdy z rur wydechowych zacząła się wydobywać w nienaturalnych ilościach biała chmura spalin. Zjawisko to o tyle nietypowe, bo po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu, problem zniknął. Przejechałem od tamtego wydarzeniu do wczoraj około dwóch tysięcy kilometrów, kiedy to ponownie taka sytuacja się wydarzyła. Dzisiaj auto nie daje znowu niczego po sobie poznać. Zaczynam się niepokoić, bo problem powraca. Po pierwszym takim zajściu podpiąłem VAGa ale nie zarejestrował żadnych błędów. Dodam tylko, że wymieniany był dwa tygodnie temu rozrząd i olej, którego stan od wymiany się nie zmienił.

Czy miał ktoś podobną sytuacje, ma jakieś sugestie gdzie/czego szukać, bądź co mógłbym sprawdzić?

Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności sprawdź czy płyn chłodniczy nie dostaje się do silnika. Biały dym w większości przypadków spowodowany jest właśnie płynem chłodniczym.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby spalał Ci olej to dym byłby w niebieskawym odcieniu i uwierz mi, byś się po prostu dusił od smrodu.

Tak pisze kolega wyżej, sprawdź płyn chłodniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej pisali, wydaję mi się, że może uszczelka pod głowicą kończy swój żywot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...