Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z szarpaniem podczas przyśp. cd. AEB


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie. Mojego problemu ciąg dalszy. Opisze w miare krótko o co chodzi. Na początek powiem że liczne fora, grupy na fejsie, wymiękły z tematem tak jak i ja :). Do tego odwiedzone serwisy mówią, że wszystko jest ok, ale coś jest też nie ok :D Tzn. według logów itd. jest super, ale podczas jazdy czuc że jest źle. Ponadto nikt nie chcę się podjąć diagnozy tego auta. Powiem dlaczego. Problem to wahanie i szarpanie podczas przyśpieszania na PB i na LPG. Z tym że na LPG idzie jakoś jechac a na PB ledwo co. Najgorzej jest pomiędzy 3000 a 4000 obr. Jest mocne szarpanie, jakbym dodawał i odejmował gaz. Na LPG czuć to dużo słabiej, jednak czuć także. Napisze teraz co sprawdziłem i wymieniłem. Kompletną nową odmę (całą) ORI N75 ORI DV Przepływka nowa Bosch Świece Cewki na podmianke ( zero efektu). Praktycznie wszystkie przewody gumowe dolotu TIP w sumie robiłem też kompletną regenerację głowicy z nowymi prowadnicami etc. Czyszczenie i adaptacja przepustnicy Ustawienie sztangi WG na turbinie. Wstawienie DP zamiast kata Dwumas z sprzęgłem kompet Olej Motul xcess 5w40 + wszystkie filtry kompletny rozrząd i wszystkie paski Sprawdziłem też ciśnienie na pompie paliwa. Na biegu jałowym 3 bary a podczas wkręcania na obroty rośnie do 3.5. Sprawdziłem też ciśnienie doładowania i turbo zaczyna sprężać przy 1700 obr by przy 3000 tys uzyskać 0,6 bar, po czym spada na 0,4 i po 4000 tys obr, wraca na 0.6 Nie kopci, nie dymi nie śmierdzi Pewnie zapomniałem jeszcze o paru pierdołach, ale to nie istotne. Nie wiem czy instalka LPG może mieć wpływ na pracę PB. Jeśli chodzi o nalot na świecach to jest kawa mlekiem jednak więcej koloru białego niż brązowego. Katalizator w środku jest biały. Brak widocznych zewnętrznych uszkodzeń turbosprężarki, żadnych wycieków itd. Najgorsze to brak pomysłów co dalej, Lambda niby też jest ok. Co proponujecie, może znajdzie się tutaj jakiś specjalista, co będzie w stanie pomóc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za tak późną odpowiedź, ale byłem daleko od zasięgu internetu :D.

Poniżej logi. Pierwsza tabelka na starej przepływce. Logi zrobione na drugim biegu, bo i wtedy to czuć najbardziej. Następna tabelka, to też drugi bieg, ale z nową przepływką. Ostatnia tabelka na dole to trzeci bieg i nowa przepływka.

http://vaglog.pl/log_275082.html

http://vaglog.pl/log_275079.html

http://vaglog.pl/log_275080.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...