Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie wnętrza nie działa po otwarciu drzwi


EromaN

Rekomendowane odpowiedzi

Utworzyłem nowy temat, bo podobnego przypadku nie widziałem...

Otóż. Oświetlenie wnętrza (lapka z przodu i z tyłu) działa normalnie na pozycji (I), a na (0) jest wyłączona, pośrodku powinno oświetlenie się zapalać jedynie po otwarciu drzwi. Jednak tak nie jest, ale zarówno oświetlenie podłogi jak i czerwona żarówka na drzwiach się zapala, wyświetlany również jest komunikat na zegarach o otwarciu drzwi. Na początku myślałem, że to wina jedynie lapki, ale jeżeli padnie ta z przodu to ta z tyłu powinna działać (czy jestem w błędzie?). Od czego rozpocząć poszukiwanie problemu?

Audi A4 B5 Avant 1.9 TDI AFN 2000 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... Wszystkie

Sygnał dźwiękowy otwartych drzwi przy włączonych światłach również działa

Edytowane przez EromaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

U mnie problem z oświetleniem wygląda "standardowo". Nie włącza się ono po otwarciu którychkolwiek drzwi. W bagażniku oświetlenie działa normalnie. Styki pompki są ok, lecz zauważyłem niedawno, że poprzedni właściciel "dostawił" jakąś puszkę, na której widnieje opis centralnego zamka. Mam przez to rozumieć, że wysiadł centralny i zamiast kupić nowy/używany przerobił centralny zamek? Możliwe jest, że przez to nie działa oświetlenie?

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne luty. Zajrzyj do kostek które idą w słupku od kierowcy obok lewej nogi

Działa Ci spryskiwacze tylnej szyby? Przy tych kostkach on idzie do tyłu i u mnie tam lało płyn bo się rozłaczył i wypaliły się piny w kostkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne luty. Zajrzyj do kostek które idą w słupku od kierowcy obok lewej nogi

Działa Ci spryskiwacze tylnej szyby? Przy tych kostkach on idzie do tyłu i u mnie tam lało płyn bo się rozłaczył i wypaliły się piny w kostkach

A bo co żadne luty?? Coś Ty taki pawniak? Myślisz że jak u Ciebie leje z węży to u każdego? Masz jakiś pomysł to go po prostu podsuń a nie zgrywasz jakiegoś wróżbite. U mnie tak było to mu podpowiedziałem gdzie zajrzec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wypowiadasz sie jakby tylko to mogło być przyczyną a jest to chyba najrzadziej spotykana usterka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Ale jak już sobie odpuściłem to samo się naprawiło, naprawiło się także oświetlenie panelu klimatyzacji.

Stało się to po rozłączeniu aku gdy mechanik robił ABS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwólcie podepnę się pod temat. W moim a4 B5 99 tdi avant padło całkiem oświetlenie wnętrza. Nie działa ani po włączeniu w środku, czy kluczyk włączony czy nie, nie działa po otwarciu drzwi. Jedynie ci się zapala po otwarciu drzwi to lampki w drzwiach i pod nogami z przodu. Od jakiegoś czasu nie zapalała się też lampka i oświetlenie pod nogami w prawych przednich drzwiach, czasem się zapalała po kilku nastu sekundach. Dziś rozebrałem drzwi, wyjąłem zamek i po wyjęciu wtyczki przy zamku i przeczyszczeniu oświetlenie pod nogami zapala się od razu po otwarciu drzwi. Jednak oświetlenia wnętrza nadal nie ma. Zauważyłem że przy zamku, tam gdzie się wpina wtyczkę pięciopinową z pięcioma przewodami, są tylko trzy "nóżki", dwie jakby były obcięte lub wyśniedziały... Bezpieczniki te s ok. Co może być przyczyną braku oświetlenia wnętrza? Pozdrawiam wszystkich i liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...