Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wytarte przyciski


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

We wnetrzu mojej niuni bardzo brzydko prezentuja sie przyciski od regulacji temperatury i cd playera - niektore z nich sa wytarte. Tu naprawde audi rozczarowalo mnie. Klawisze sa z jakiejs miekkiej gumy. W modelu b5 ktory mialem poprzednio, jakos tych przyciskow byla o niebo lepsza, bez porownania. Jak mogli wpakowac takie liche tworzywa? Czy u was tez jest cos takiego? Jak sie z tym uporac? Czy da sie dokupic same przyciski? Czy latwo sie do nich dobrac? Mam nadzieje, ze nie trzeba wymieniac calego panela.

Dzieki za wszelkie podpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana całego panelu cie czeka

w B5 to były plastikowe

jaki masz przebieg ze masz wytarte

w każdym B6 B7 tak jest zalezy jak kto dbał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawisze od regulacji temp.? Na klimatroniku? Jakim cudem ktos je wytarł? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg mam 134tys km. Serwisowany w audi az do 110tys. To lipa straszna z tym panelem, pewnie kosztuje fortune... Strasznie "poci" sie olejem takze EGR. Zapalaja sie kontrolki od abs i esp: vag wykazal raz ze czujnik od swiatla stop w pedale hamulca a za drugim razem ze cisnienie slabe w sensorze 1 (G201) niedawno wymienilem engine speed sensor, ale to juz NTG. Mimo wszystko jestem zakochany w swoim aucie i niezmienilbym go na zaden inny. :)

P.S jakas pewnie laska tipsami wytarla te przyciski, auto mialo 2-ch poprzednich wlascicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytarte przyciski to niestety choroba dziecieca modelu b6 od 2002 -2003 roku ten problem zostal wyeliminowany. Takze niestety ten typ z poczatkow produkcji(w sporej czesci egzemplarzy) tak mial. I akurat w tych modelach na tej podstawie nie ocenia sie przebiegu:D:D:). Co do zapajacego sie ESP to najprawdopodobniej czujnik hamulca, zacina sie i gdzeis juz bylo na forum o tym poczytaj . Wystarczy go wymienc koszt jakis smieszny chyba z 50zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w klimatroniku DIN1 klawisze regulacji nawiewu sie starły. Mam go do sprzedania, wiec sobie poprzekładasz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale akurat nawiew tez jest troche u mnie wytarty. Sprawdzalem na alegro panele uzywane, znalazlem 2 - jeden z wytartymi przyciskami za 100zl drugi w wizualnie dobrym stanie za 250zl... chyba sie skusze. Latwo jest wymienic panel? czy jest tam mnostwo okablowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale akurat nawiew tez jest troche u mnie wytarty. Sprawdzalem na alegro panele uzywane, znalazlem 2 - jeden z wytartymi przyciskami za 100zl drugi w wizualnie dobrym stanie za 250zl... chyba sie skusze. Latwo jest wymienic panel? czy jest tam mnostwo okablowania?

Wymiana latwa. Potem trzeba vag'iem zaadaptowac VIN i musisz pamietac zeby kupic dokladnie taki jaki posiadasz (grzane siedzenia, grzane szyby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje sie za to zabrac po swietach. Bo paskudnie to wyglada. Dzieki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje sie za to zabrac po swietach. Bo paskudnie to wyglada. Dzieki za porady.

Witam.Miałem taki problem.Kupiłem panel klimy za 200 zł przełożyłem tylko samą przednią część z przyciskami.Wystarczy odkrecic kilka śrubek, odpiąć zatrzaski i przełożyć.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale akurat nawiew tez jest troche u mnie wytarty. Sprawdzalem na alegro panele uzywane, znalazlem 2 - jeden z wytartymi przyciskami za 100zl drugi w wizualnie dobrym stanie za 250zl... chyba sie skusze. Latwo jest wymienic panel? czy jest tam mnostwo okablowania?

wypinasz wpinasz i juz

kodowanie vagiem 30sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież można wymienić sam przedni panel. Wtedy nic nie trzeba VAGować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kiedys juz pisalem na temat wytartych przyciskow, mialem podobny problem, jakis srodek chemiczny (kropelka) wypalila jeden z przyciskow klimatronika w a6 mojego ojca tak ze przyckisk zrobil sie bialy, a autko nowe to brzydko to wygladalo, koszt wymiany kolosalny wiec szukalismy innego rozwiazania, mam kolege ktory zajmuje sie produkcja reklam, dorobil mi naklejke na przycisk , koszta praktycznie zerowe a roznicy nie praktycznie nie widac, wkleje foto jak to wyszlo

http://images40.fotosik.pl/15/5f78ff0d0430177emed.jpg (dorabiany byl przycisk z prawej strony z tym wiatraczkiem i swiecaca dioda z lewej jest taki sam to mozna porownac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...