Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szczotka do mycia auta?


muunv

Rekomendowane odpowiedzi

Siema :)

Z racji tego, ze mam kilka aut do mycia w garazu, zastanawiam sie nad kupnem szczotki na kiju. Nie chce mi sie w kolko myc wszystkiego mala gabka recznie.

Uzywal lub uzywa ktos, czegos takiego lub podobnego? :)

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4942144513

Czy taka szczotka na porysuje lakieru auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porysować owszem może porysować. Często jak zjeżdżam do siebie to też myję w 2 dni 3 auta(tyle mi się schodzi z odszczurzaniem aut zew + wnętrze) i korzystam z rękawic do mycia. Może i małe ale bez problemu mogę się z nich pozbyć piachu poprzez wytarcie w grit guardzie. Poza tym dochodzi dokładność i pewność, że wszystko starłeś na cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam żandych szczotek do mycia auta tylko Ci się tam nagromadzi piasek i będziesz myjąc auto od razu je rysował. Myj tylko i wyłącznie mikrofobrą, gąbka to też nie najlepsze wyjście do mycia auta bo też sporo piachu, drobnych kamyków sie tam zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało kupuj szczotkę!
Później mycie zaczynaj od kół, progów, zderzaków i systematycznie przesuwaj się w górę auta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam żandych szczotek do mycia auta tylko Ci się tam nagromadzi piasek i będziesz myjąc auto od razu je rysował. Myj tylko i wyłącznie mikrofobrą, gąbka to też nie najlepsze wyjście do mycia auta bo też sporo piachu, drobnych kamyków sie tam zbiera.

Najzwyklejsza mikrofibra? :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało kupuj szczotkę!

Później mycie zaczynaj od kół, progów, zderzaków i systematycznie przesuwaj się w górę auta!

Nie dawaj takich rad bo jeszcze tak zrobi :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało kupuj szczotkę!

Później mycie zaczynaj od kół, progów, zderzaków i systematycznie przesuwaj się w górę auta!

Nie dawaj takich rad bo jeszcze tak zrobi :grin: :grin: :grin:

Aż tak głupi nie jestem ;) Poprostu widziałem na wielu myjniach, że używają takich szczotek. Tylko napewno nie za 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na takich myjniach porysuja Ci auto prawie jak na automatach... kup welniana rękawice i po sprawie ostatnio zamawialem znajomej taka http://shiningcar.pl/pl/p/ShiningCar-POLAR-Mammoth-Wash-Mitt/1214kosztuje tyle co ta twoja szczotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem wlasnie taka, jakies 2 tygodnie temu i sprawdza sie ekstra! :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kup lepiej myjkę ciśnieniową.

Planuje na wiosne :)

Kup lepiej myjkę ciśnieniową.

Planuje na wiosne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup lepiej myjkę ciśnieniową.

Do tego pianownica i na pewno będzie lepiej jak po myciu samą szczotką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie do końca. Zruszenie brudu z lakieru rękawicą daje dużo lepszy efekt i stopień umycia niż użycie samej aktywnej piany i spłukanie myjką ciśnieniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiej kupiłem kiedyś w obi i w chłodniejsze dni nie moczysz ręki

http://archiwum.allegro.pl/oferta/szczotka-z-mikrofibry-do-usuwania-kurzu-mycia-auta-i3532282419.html#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej umyte auto będziesz miał jeśli najpierw umyjesz je pianą aktywną za pomocą pianownicy, spłuczesz a potem jeszcze oblecisz całe auto szamponem używajac wlaśnie jednej z rękawic, które polecali koledzy wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie używaliśmy szczotek do mycia auta u mnie na myjni i nikomu tego nie polecam, z resztą po co ryzykować jak można użyć miękkiej gąbeczki ewentualnie rękawicy z mikrofibry, i tak jak kolega wyżej piana z pianownicy, płukanko, piana i mycie najpierw górną część karoserii dobrze wypłukaną gąbką (jak mocno zabrudzone auto to warto co kawałek zamoczyć gąbeczkę żeby pozbyć się piasku, który mógł w niej zawitać) a póżniej progi i felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...