Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

BIKSENONY wymiana;)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Moi Drodzy;)

proszę o radę, muszę wymienić żarówkę.. planuje wymienić przy okazji dwie.. słyszałam tyle rożnych opinii, że ciężko na coś się zdecydować.. Nie chce pchać tanich chincurów.. dlatego w planach mam BOSCHA.. powiedzieli mi w serwisie BOSCHA 257zł za sztukę plus usługa montażu.. Czy ktoś ma jakieś propozycje żarówek w podobnej cenie.. z montażem w Częstochowie?

Jeszcze OSRAM za 200 zł albo Hella też za tyle...

Edytowane przez Karolina Izabella Anna

Opublikowano

Witaj,

Drogo wychodzi Bosch.

Najnowszy Osram Instense Xenarc D1S Cool Blue wyjdzie ok. 260 pln za komplet z przesyłką.

Temperatura barwy światła będzie bardziej zimna ok. 5500 (światło biało-niebieskie).

Dla przykładu:

http://allegro.pl/osram-cool-blue-intense-xenarc-d1s-5500k-66144-cbi-i6440014062.html

Pozdrawiam!

Opublikowano
  • Autor

Witaj,

Drogo wychodzi Bosch.

Najnowszy Osram Instense Xenarc D1S Cool Blue wyjdzie ok. 260 pln za komplet z przesyłką.

Temperatura barwy światła będzie bardziej zimna ok. 5500 (światło biało-niebieskie).

Dla przykładu:

http://allegro.pl/osram-cool-blue-intense-xenarc-d1s-5500k-66144-cbi-i6440014062.html

Pozdrawiam!

Tylko pytanie kto mi to wymieni...bo sama to nie ogarnę;)

Opublikowano

Cześć napisz lub zadzwoń do użytkownika Gwerty z tematu poniżej (numer telefonu w stopce).

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/86891-b5-ajm-a4-by-gwerty-kavlar-plasti-dip/

Przynajmniej będziesz miała pewność, że kupisz palniki dobrej jakości bo na allegro różnie można trafić.

Edytowane przez zadzik

Opublikowano
  • Autor

Cześć napisz lub zadzwoń do użytkownika Gwerty z tematu poniżej (numer telefonu w stopce).

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/86891-b5-ajm-a4-by-gwerty-kavlar-plasti-dip/

Przynajmniej będziesz miała pewność, że kupisz palniki dobrej jakości bo na allegro różnie można trafić.

Chciałam kupić w sklepie motoryzacyjnym;) A dzieki za info napiszę

Opublikowano

Kolega pewny jest polecam :). Tak na marginesie akurat bylem w okolicy Suwałk w lipcu na wakacjach i zmieniał mi w mojej b6 projektory z a6 c7 i jestem mega zadowolony teraz droga jest należycie doświetlona. Może też pomyśl nad tym :).

Edytowane przez zadzik

Opublikowano
  • Autor

Kolega pewny jest polecam :). Tak na marginesie akurat bylem w okolicy Suwałk w lipcu na wakacjach i zmieniał mi w mojej b6 projektory z a6 c7 i jestem mega zadowolony teraz droga jest należycie doświetlona. Może też pomyśl nad tym :).

Już napisałam... nie ukrywam, że zależy mi na czasie... a wiesz może kolego czym się różni OSRAM CLASSIC od OSRAM ORGINAL ?

Opublikowano

Moge doradzić jedno - kupuj w sklepie z certyfikatem producenta OSRAM.

Mam Cool Blue Intense i są super - bialusieńkie i bardzo jasne. Chociaż u ojca wrzuciciliśmy osramy Nightbreaker Unlimited i są minimalnie mniej białe na oko ;-) Światła wyraźnie więcej jakoś nie ma ;-)

Oryginały będą kosztować minimum ~200 za sztukę.

Opublikowano

Rożnica to chyba tylko w nazwie jest kupujesz to zwracasz uwage na barwe obydwa wymienione przez ciebie palniki maja ok 4300 k. Jeszcze luknij na to http://a4-klub.pl/index.php?/topic/369308-xenon-zarniki-d1s-d2s-philips-osram/ i naprawde nie trzeba w sklepie bo szkoda kasy na sklep :).

Opublikowano
  • Autor

Moge doradzić jedno - kupuj w sklepie z certyfikatem producenta OSRAM.

Mam Cool Blue Intense i są super - bialusieńkie i bardzo jasne. Chociaż u ojca wrzuciciliśmy osramy Nightbreaker Unlimited i są minimalnie mniej białe na oko ;-) Światła wyraźnie więcej jakoś nie ma ;-)

Oryginały będą kosztować minimum ~200 za sztukę.

No właśnie zdecydowałam się ostatecznie na Night Breaker 190zł za sztukę;)

Opublikowano

Nie lepiej kupić Philips D1S 4850K. Night breaker to tylko marketnigowa ściema (tu masz za 150 zł http://a4-klub.pl/index.php?/topic/369308-xenon-zarniki-d1s-d2s-philips-osram/ sam mam takie i świetnie świecą) .

OSRAM CLASSIC czy OSRAM ORGINAL czy Night breaker mają ok 4300 kelwinow wiec jedyna róznica to cena.

Poniżej info znalezione na innym forum poczytaj a trochę grosza zostanie w kieszeni :).

3000K(3200lm)
4300K(3300lm)
5000K(3250lm)
6000K(2800lm)
8000K(2550lm)
10000K(2300lm)
12000K(2100lm)

Im wiecej lumenow, tym jasniejsze swiatlo (mam na mysli przestrezn przed nami oswietlona)-z tego wynika, ze najbardziej wydajne sa zarniki 3000-5000K

No i cos jeszcze takiego (przepraszam, nie pamietam stronki):

Żarówki "białe" mogą emitować światło:
ciepłobiałe (poniżej 3300K)
białe neutralne (3300 - 5000K)
białe dzienne (powyżej 5000K)
Jakie żarówki wybrać ? To zależy od celu ich instalacji.

Światło ciepłobiałe emitują konwencjonalne halogeny. Ciepła biel znacznie odbiega od bieli światła dziennego, do której najlepiej przystosowany jest narząd wzroku. Pomimo wysokiej intensywności (luminancji), światło halogenów nie jest najlepszym wyborem dla kierowcy. Ciepłe światło wymaga od wzroku większego wysiłku, zwiększa czas niezbędny na spostrzeżenie przeszkody i szybciej powoduje zmęczenie.

Światło białe neutralne to kompromis, pomiędzy barwą a intensywnością. Światło takie emitują żarówki z niebieskim filtrem. Filtr powoduje przesunięcie bieli na skali K do wyższych wartości przez pochłanianie części barw składowych, które są w nadmiarze. Powoduje to nieznaczną utratę luminancji, co rekompensuje korzystniejsza barwa. Światło zbliżone do dziennego daje oczom większy komfort. Wzrok łatwiej i szybciej skupia się na obiektach. Jazda jest mniej męcząca i bezpieczniejsza.


Edytowane przez zadzik

Opublikowano
  • Autor

Nie lepiej kupić Philips D1S 4850K. Night breaker to tylko marketnigowa ściema (tu masz za 150 zł http://a4-klub.pl/index.php?/topic/369308-xenon-zarniki-d1s-d2s-philips-osram/ sam mam takie i świetnie świecą) .

OSRAM CLASSIC czy OSRAM ORGINAL czy Night breaker mają ok 4300 kelwinow wiec jedyna róznica to cena.

Poniżej info znalezione na innym forum poczytaj a trochę grosza zostanie w kieszeni :).

3000K(3200lm)

4300K(3300lm)

5000K(3250lm)

6000K(2800lm)

8000K(2550lm)

10000K(2300lm)

12000K(2100lm)

Im wiecej lumenow, tym jasniejsze swiatlo (mam na mysli przestrezn przed nami oswietlona)-z tego wynika, ze najbardziej wydajne sa zarniki 3000-5000K

No i cos jeszcze takiego (przepraszam, nie pamietam stronki):

Żarówki "białe" mogą emitować światło:

ciepłobiałe (poniżej 3300K)

białe neutralne (3300 - 5000K)

białe dzienne (powyżej 5000K)

Jakie żarówki wybrać ? To zależy od celu ich instalacji.

Światło ciepłobiałe emitują konwencjonalne halogeny. Ciepła biel znacznie odbiega od bieli światła dziennego, do której najlepiej przystosowany jest narząd wzroku. Pomimo wysokiej intensywności (luminancji), światło halogenów nie jest najlepszym wyborem dla kierowcy. Ciepłe światło wymaga od wzroku większego wysiłku, zwiększa czas niezbędny na spostrzeżenie przeszkody i szybciej powoduje zmęczenie.

Światło białe neutralne to kompromis, pomiędzy barwą a intensywnością. Światło takie emitują żarówki z niebieskim filtrem. Filtr powoduje przesunięcie bieli na skali K do wyższych wartości przez pochłanianie części barw składowych, które są w nadmiarze. Powoduje to nieznaczną utratę luminancji, co rekompensuje korzystniejsza barwa. Światło zbliżone do dziennego daje oczom większy komfort. Wzrok łatwiej i szybciej skupia się na obiektach. Jazda jest mniej męcząca i bezpieczniejsza.

Dziękuje kolego za radę.. masz rację czasami szkoda wydawać kasę.. już nawiązałam kontakt z Tomkiem;) Dzięki za info...

Opublikowano

Tak więc w wielkim skrócie ksenony wybierasz po barwie jaka ci odpowiada i tym, żeby były z pewnego źródła.

Opublikowano
  • Autor

Tak więc w wielkim skrócie ksenony wybierasz po barwie jaka ci odpowiada i tym, żeby były z pewnego źródła.

Myślę, że te 4850k będą ok.. no i wydaję mi się, że do mojej Duni to d1s pasują;)

Opublikowano

Spoko nie ma za co powodzenia ;).


No właśnie to już jest bielsze światło ładny wgląd i co najważniejsze dobrze świeci. Choć to też zależy od tego w jakim stanie są odbłyśniki :).


To sprawdź najpierw jaki masz rodzaj ale raczej powinno być d1s :).

Opublikowano
  • Autor

Spoko nie ma za co powodzenia ;).

No właśnie to już jest bielsze światło ładny wgląd i co najważniejsze dobrze świeci. Choć to też zależy od tego w jakim stanie są odbłyśniki :).

To sprawdź najpierw jaki masz rodzaj ale raczej powinno być d1s :).

Pozdrawiam Małopolskę ;)

Temat zamknięty: kupiłam Philipsa u H4mm3R ;)

Edytowane przez Karolina Izabella Anna

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.