Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b5 Avant APR Wskaźnik temperatury oleju po chwili opada


LeitoAE86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kupna borykam się z problemem wskaźnika temperatury oleju w mojej A4reczce.

Jest to Avant B5 z 99' z silnikiem APR. Czujnik już z tego co zauważyłem mam ten "nowszy" (czytaj droższy i to w ch*j). Zamiast małego taniego czujniczka obok filtra oleju mam czujnik "zespolony" w misce olejowej, który kosztuje kilka stówek, ale nie jestem pewien, czy to on jest winowajcą.

Otóż wskazówka podczas normalnej pracy auta jest u mnie na spodzie i się nie podnosi, ale zauważyłem, że kiedy silnik jest już rozgrzany, ale zgaszony, to w momencie przekręcenia kluczyka do kontrolek - wskazówka podnosi się i pokazuje około 90*C. Po chwili natomiast wskazówka znów opada do minimum.

Czy ktoś już coś takiego miał? Czy jest to na bank czujnik? Da się go jakoś sprawdzić? Nie chcę go od razu kupować, bo za tani nie jest i wydać hajs "na pałę" to nie sztuka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItaj

kolego problem znany i nie raz opisywany

czujnik masz normalny i nie to ze drozszy ile poprostu poliftowy

i dziala normalnie nie musisz go zmieniac

a ze wskazanie nie dziala to wina licznika i jego wsadu - programu

rozwiazanie poszukaj w temacie efekty wymiany licznika na fis :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że miałem podmieniany licznik? Bo temat o którym mówisz opisuje problemy ludzi, którzy wrzucają do aut bez FIS albo z 1/2fis liczniki z pełnym FIS.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, apr tylko 2000r, u mnie pomogła wymiana czujnika w misce. Nie wywala Ci dodatkowo co ok 120km min oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych komunikatów nie mam, a działają, bo miałem już np o klockach hamulcowych. A na jaki czujnik wymyśliłeś i ile Cię to kosztowało?

Przeglądałem temat o którym mówił arre, ale tam jest tego 500 stron i wielu ma inny problem niż mój. Mógłbyś Kolego mniej więcej mnie nakierować?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych komunikatów nie mam, a działają, bo miałem już np o klockach hamulcowych. A na jaki czujnik wymyśliłeś i ile Cię to kosztowało?

Przeglądałem temat o którym mówił arre, ale tam jest tego 500 stron i wielu ma inny problem niż mój. Mógłbyś Kolego mniej więcej mnie nakierować?

Pozdrawiam.

Niestety 500 stron balaganu jest to fakt ale mialem tez taki problem w a6 po wymianie wlasnie licznika

ktos pisal jak to rozwiazac... nie pamietam czy nie Fazi wlasnie zapytaj jego

ewentualnie podmien czujnik ten z miski z kims kto ma na 100% sprawny

ale jak by czujnik walil w bolka to by wywalalo sensor na blacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem czujnik helli 270 zł u kolegi Tom77. Ale faktycznie było tak że mi jeszcze dodatkowo sypało oil sensor co jakieś 115 km. Żeby czujnik zmienić to trzeba spuszczać olej, więc nie każdy będzie chętny do takiej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Ja z tym samym problemem. Po wymianie czujnika dzieje się to co u kolegi na filmie. Wskazówka nie rusza się, po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu wskazówka podnosi się do temperatury oleju i powoli opada.  Co to może być?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...