Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padła cała elektryka !


SWL1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Audi A4/B7 rok 2006. 1.8T Multitronic. Pewnego dnia jadąc w duży deszcz, zaczeła mi ściekać woda do środka od strony

kierowcy, dokładnie przy pedale chamulca tam gdzie można położyć swodobnie nogę. Po jakimś czasie zauważyłem że jest mokro pod

dywanikiem. Na drugi dzień zauważyłem że, w suchy dzień zaczeł mi chodzić same wycieraczki których nie mogłem wyłączyć po chwili

usłyszałem syczenie i czułęm i widziałęm dym po tym jak wyjąłem kluczyki ze stacyjki wszystko zgasło i kompletnie nic mi nie chodzi NIC A

NIC padłada cała elektryka. PROSZĘ O POMOC !!!!!!!

Edytowane przez SWL1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlokalizuj co się spaliło, skąd ten dym się ulatniał... zdemontuj co się da dla lepszej wentylacji i wysusz auto na początek. Oczywiście odłącz Aku i pozalewane wtyczki żeby dobrze wyschły. I zlokalizuj skąd się lała woda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm myslę że, mogło sie dostać kanalikami odpływowymi może zapchane i sie przelała woda do środka, dymilo sie w okolicach bezpiecznikow, co pozalewane nie widze ale widzialem skapniety plastik

Edytowane przez SWL1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatkane odpływy pod akumulatorem to jedno a nieszczelna obudowa komputera to drugie.

dymiło ci najpewniej z przekaźników w podszybiu. Bo MUSIAŁY pracować w wodzie!

Żeby doraźnie jeździć musisz je wysuszyć i oczyścić.

Problem częsty i szeroko opisane są rozwiązania.

zdejmij lewą wycieraczkę, odkręć obudowę komputera i zobacz co tam w środku się dzieje.

wysusz i zobacz które przekaźniki musisz kupić....

więcej szczegółów znajdziesz w podobnych wątkach jak twój.....

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij pod obudowę ecu i do mce (moduł centralnej elektroniki) jak leciała woda przez obudowe ecu to i leciało po mce

sprawdz bezpieczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałeś już wodę pod nogami kierowcy to podnieś też wykładzine i zobacz co się pod nią dzieje, jak tej wody było dużo to pewnie zalała tez oduł komfortu który jest pod nogami kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł komfortu teoretycznie w miare szczelnej skrzynce jest ale wiadomo jak bywa.

Ogólnie na początek najpierw rozkręć co możesz i powyciągaj kostki z gniazd i wysusz dobrze auto i instalacje a dopiero później próbuj cokolwiek reanimować i sprawdzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj porozkrecalem co sie da. 1 - okrecilem podszybie i doszedlem do ecu w sordku bylo sucho a niedokrecona byla jedna srobka od obudowy i tam sie najwidoczniej wlewalo do srodka... sa osniedziale duzo bezpieczniki pod kierownica tak jakby byla tam woda... pod fotelem kierowcy tez jest wilgotna tam gąbka ale nie wydaje mi sie zeby cos tam zalalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...