Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AHU] Brak mocy , olej w komorze silnika


mks1948

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moją audi a4 b5 , silnik to 1.9 TDI 90 km , od pewnego czasu nie ma tzw ''buta'' do 120 km idzie jakoś normlanie ale po przekroczeniu tej prędkości łapie muła taki przeskok , jakby go powietrze zatrzymywały dzieje sie tak też na 4 biegu i wcisnięty gaz w podłogę też jakby by go coś zatrzymywało , coś podbnego jakby w automacie zmieniał się bieg niestety mam manuala. Ostatnio pojawił się też wyciek oleju nie wiem czy ma to coś wspólnego z tym ale prawdopodobnie tak , kod który odczytałem z Vag to 575 ciśnienie w przewodzie dolotowym , w tamtym roku miałem ten sam problem i łapał lewe powietrze na łaczce miedzy turbo a IC , wyciek prawdopodobnie zaczyna swój bieg tutaj (patrz zdj) i tak cieknie po rurce od spodu ( jest go troszeczkę w tej rurze), ostatnio był wymieniane szczotkotrzymacze, i po tej operacji stracił moc czy jest możliwe że gdzieś w tych okolicach się coś popsuło , od tej naprawy ?

2zfrddh.jpg

2rfac5f.jpg

4vr9n9.jpg

qply05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiiii. Turbina do ogarnięcia. Olej zawsze będzie w dolocie w tym silniku, bo odma puszcza mgielke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię najszybciej jak się da dodam iż ajk wcisne gaz w podłoge przy 80 kmh to tak w okolicach 90 km/h buda strasznie się trzęsie czy to może mieć coś wspólnego z powyższymi objawami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolot do sprawdzenia, jak się poci na łączeniu to do sprawdzenia gumowe łączniki i porządnie dokręcić opaski.

Co do drgań to przyczyn może być kilka - poduszki, wtryski, plecionka a najlepiej zrób logi jak kolega wyżej napisał.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...