Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wartosci wtryskiwaczy i pytanie o egr


tkamicki5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.dzisiaj podłączyłem vaga i dowiedziawszy sie ze podobno na kanale 13 mozna sprawdzic wtryskiwacze to tez wszedłem tam no i tak to wyglada:

6e90b2dccb1c78begen.jpg

niewiem jakie powinny byc prawidłowe wartosci dlatego tez zobaczcie i ocencie czy jest ok czy nie.

I druga sprawa to egr,wiemy ze w kanale 3 sprawdzic mozna przepływke czy jest ok,u mnie na jałowym kiedy komputer chce np.280mg/str to dostaje tyle ale do czasu jak wyłączy sie EGR i wtedy wartość podskakuje do 400mg/str chociaz w drugim okienku komp nadal chce 280mg/str . I czy to jest prawidłowa praca tego czy coś jest nie tak?przepływka do wywalenia? daje fotki:

a1d989551cd69b31gen.jpg

12eb6289883eca26gen.jpg

tutaj kanał 3 i tez w basic setings i egr już wyłączony i wartość 410mg/str

338889195a9d4580gen.jpg

a tutaj EGR on i juz wartosc 235mg/str. Powiedzccie czy wszystko ok jest czy jednak coś nie tak. błędów żadnych brak,czasami turbbina w tryb awaryjny mi wpada przy przeciąganiu ale to geometria zapewne i bede dawał do czysczenia niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,to dobrze,dzięki a teraz zostala zagadka dla mnie z tym egr, moze ktos bedzoe wiedzial i napisze jak powinno prawidlowo to byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie vagiem tych wtryskow jest tylko pogladowe. Jedynie rzetelny wynik to demontaz i na sol wtryski do sprawdzenia. Jesli masa zasysanego powietrza jest rozna w przypadku gdy egr wlacza i wylacza to jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.jesli sie zmieniaja to znaczy ze egr pracuje. Ale ogolnie te dwie rzeczy i tak wiele ci nie daja. Proponuje pogadac z kolegami z forum i wyslac do kogos ogarnietego komplet logow a mozesz wiele sie dowiedziec o swoim aucie rzeczy o ktorych nie masz pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...