Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1995r. Alarm] Umiejscowienie czujników ?


Gość elmo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie gdzie najlepiej umiescic czujnik wstrząsowy alarmu? tak zeby nie wyl(pre-alarm) jak deszcz pada...ale zeby wyl jak ktos lekko stuknie innym autem albo zbije szybe? I drugie pytanie.... jak podłaczyc i jakiego typu krancówke pod klape bagaznika w sedanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I drugie pytanie.... jak podłaczyc i jakiego typu krancówke pod klape bagaznika w sedanie?

A nie prościej podpiąc się do ori wyłącznika klapy bagażnika (o ile dobrze pamiętam przewód koloru biało-żółtego), albo do włącznika oświetlenia bagażnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wstrząsowy zamontuj na sztywno do blachy pod kolumną kierownicy

niestety wybicia szyby nie złapie żadna wstrząsówka zamontuj czujniki ultradzwiękowe lub czujnik zbicia szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, Ppodpinam sie pod czujniki fabryczne drzwii itd, a czujnik wstrząsowy dałem pod maske ale była za czuły z tyłu nic nie łapał a jak czułosc dałem zeby tył łapał to z przodu reagował na doktniecie, wiec czujnik powedrował pod deske rozdzielcza do blachy jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I drugie pytanie.... jak podłaczyc i jakiego typu krancówke pod klape bagaznika w sedanie?

A nie prościej podpiąc się do ori wyłącznika klapy bagażnika (o ile dobrze pamiętam przewód koloru biało-żółtego), albo do włącznika oświetlenia bagażnika :wink:

a zobacz jak wysoko możesz podnieść klape od bagażnika zenim włączy sie lampka, dlatego najlepiej zamontować jakiś dodatkowy czujnik który by działał zaraz po otwarciu klapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I drugie pytanie.... jak podłaczyc i jakiego typu krancówke pod klape bagaznika w sedanie?

A nie prościej podpiąc się do ori wyłącznika klapy bagażnika (o ile dobrze pamiętam przewód koloru biało-żółtego), albo do włącznika oświetlenia bagażnika :wink:

a zobacz jak wysoko możesz podnieść klape od bagażnika zenim włączy sie lampka, dlatego najlepiej zamontować jakiś dodatkowy czujnik który by działał zaraz po otwarciu klapy

Dlatego właśnie u siebie podpiełem się do przewodu koloru biało-żółtego obsługującego ori wyłącznik klapy bagażnika (podnosisz 1-2cm nie więcej), a nie do włącznika oświetlenia bagażnika.

Podałem dwa rozwiązania jakie można zastosowac bez zbędnego kombinowania, i zgadzam się z tym, że drugie z nich jest cokolwiek ułomne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...