Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] korek lub nie


witia

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2b781991c7df5ff4.html panowie czy w widocznym miejscu z gwintem powinien byc nakrecony korek bo nie mam pojecia a ogladalem autko z kanalu i patrze a tu takie cos i trochec mokro na oslonie i teraz nie wiem czy jak autko bylo ostatnio u mechanika to cos spierdzirlil czy to moze odpowietrzenie. calosc to chyba skrzynie bo od tego ida drazki do kol. jestem zielony z tych spraw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest miska olejowa, to mi raczej wygląda na korek spustowy oleju ze skrzyni biegów, robisz dziennie krótkie odcinki czy dłuższe bo niewesoło to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krotkie ok 5-10 km ale zdarza sie i nieraz 50 . to co powinno byc to zaslepione korkiem?[br]Dopisany: 16 Grudzień 2008, 12:27_________________________________________________to znaczy ze juz mi olej znika czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze juz mi olej znika czy co ?

to znaczy, że skrzynia biegów jest sucha i przy dłuższej trasie około 150 - 200 km zakleszczy ci prawdopodobnie skrzynię na najwyższym biegu i będziesz musiał czekać kilka godzin aż wystygnie i koła zębate puszczą aby można było wbić luz. [br]Dopisany: 16 Grudzień 2008, 12:36_________________________________________________na krótkich odcinkach drogi skrzynia nie zdąży się aż tak zagrzać aby zakleszczyć koła zębate biegów więc się nie zorientowałeś wcześniej :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale tam nie brakuje zadnego korka. Widoczny na zdjeciu gwint to jest wlasnie korek z imbusem w srodku i nic wiecej tam nie przychodzi....

Kolego witia, cieknie Cie stamtad olej? jezeli nie to wszystko jest ok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczny na zdjeciu gwint to jest wlasnie korek z imbusem w srodku

Dokładnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie troche optymizmu. rano to sprawdzam. czyli korek na imbusik powinien byc wewnatrz tej rurki?

NIe kolego, caly ten gwint to jest juz korek wiec ze zdjecia wynika ze jest on na swoim miejscu ;) W srodku ma on tylko wglebienie na klucz... i jest to jakis mega imbus a nie imbusik :D

Poprostu wsadz tam lapke i zobacz czy nie cieknie olej...

wogole nie sadze zebys mial sie czym przejmowac poniewaz skrzynia bez oleju wyje tak okropnie ze wtedy nawet dziecko potrafi stwierdzic ze nie ma oleju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. wlasnie bylem u kumpla mechaniora i jest ok. to jest korek stozkowy dlatego wystaje gwint bo on caly nie wchodzi i w srodku od spodu jest miejsce na imbusik czy spline nie bede kombinowal poprostu na jakis kluczyk. tak wiec watpliwosci rozwiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...