Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Skuteczne czyszczenie felg


Rokiś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio przy okazji czyszczenia alufelg w nowonabytym autku mojej żonki miałem okazję przetestować skuteczność środków do czyszczenia felg.

Na pierwszy ogień poszedł Wheel Attack - taki w czarnym pojemniku - zaatakowałem sprayem wszystkie felgi , odczekałem z 5-6 min (zgodnie z instrukcją) i zaczynam czyścić szczotką - i d*pa - nic się nie dzieje.

Złapałem kolejny środek w spreju - tym razem Aral - oryginalny niemiecki i znowu d*pa.

Troszkę zaniepokojony udałem się do garażu i rozglądając się w celu znalezienia jakiejś chemii która usunie stary brud w felg rzuciła mi się w oczy pasta BHP. Sporządziłem z niej mieszaninę wodną i ogień szczotkować fele.

Panowie - po prostu marzenie - felgi jak nowe - od razu nabrały połysku.

Reasumując szczerze polecam pastę BHP jako najlepszy środek do czyszczenia zabrudzonych alufelg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uzylem plaka do czyszczenia felg i co? rewelacja fakt faktem troche musialem odczekac i oczywiscie uzyc kaschera aczkolwiek efekt na prawde super az sie nie moge doczekac kiedy znow przyjda cieple dni i zaloze czysciutki feleczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cif tez nie jest zły. gorzej jak już się pył z hamulców mocno weżre ale ogólnie jest git. ostatnio ożywałem środka nikomu nie znanej niemieckiej firmy duesberg i tez sobie nieźle ze starym pyłem poradził.

To co jest najlepsze na ten pył ? Usunę tym lepik z asfaltu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze w paście BHP jest to że usuwa i stary pył i wszelkie inne brudy. Naprawdę skutecznie.

dlatego istnieje na rynku od 30 lat :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam ori Audi do czyszczenia alufelg i jestem bardzo zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam ori Audi do czyszczenia alufelg i jestem bardzo zadowolony :good:

Pytanie czy je myjesz regularnie, czy próbowałes nim czyścić jakieś zapuszczone fele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o benzynie ekstrakcyjnej do czyszczenia felunku?

Coś mi się wydaje że nie wszystko wyczyścisz benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myję felunki płynem do mycia silników , no bomba , felgi naprawdę fajnie się swiecą i koszt niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że używacie różnych środków i je sobie chwalicie. Teraz tylko pytanie które najbezpieczniejsze dla felg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasta BHP czyscilem znaczki OOOO na dekielkach i naprawde efekt był całkiem niazly ale do czyszczania felg sie troche boje jej uzyc bo mam felgi polerowane i boje sie ze je porysuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasta BHP czyscilem znaczki OOOO na dekielkach i naprawde efekt był całkiem niazly ale do czyszczania felg sie troche boje jej uzyc bo mam felgi polerowane i boje sie ze je porysuje

Ja mam te same obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasta BHP czyscilem znaczki OOOO na dekielkach i naprawde efekt był całkiem niazly ale do czyszczania felg sie troche boje jej uzyc bo mam felgi polerowane i boje sie ze je porysuje

Ja mam te same obawy.

Kiedyś kupowałem pastę BHP i była wręcz jak krem, także tym raczej nie ma co się obawiać. Chiałem kupic tą co kiedyś była w sklepach, zmieszana z piachem - ciężko dostać, tym to też już bym nie mył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...