Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy ktos jest wstanie pomoc ,? przedsadowne wezwanie do zwortu pieniedzy?


15lolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich
mam otoz nastepujący problem. Zleciłem zakup oraz przywiezienie auta z zagranicy pewnej firmie, przekazałem srodki w postaci zagranicznej waluty (wpłata na konto podane przez firme której zleciłem na zakup auta), firma niestety w ciagu miesiąca nie odebrała auta, stwierdziła ze sprzedajcy robi ich w "wałek", po czym zlecilem drugiej firmie zakup tego auta ( w ciagnu 7 dni pojawilo sie u mnie ) Niestety mineły juz 3 miesiace , osoba nie odbiera telefonu, unika kontaktu , wmawia mi że dokonala zwrotu, lecz do dnia dzisiejszego nie otrzymalem zadnego potwierdzenia.

za transport miałem zapłacić przy odbiorze.

forma zlecenia byla sms, mam rozmowy sms, także posiadam rozmowy z włascicielem auta z zagranicy (jest to firma zajmujaca sie transportem aut)
, jak mogę odzyskać swoje pieniadze ? czy ktos posiada jakis zwor przedsadownego wezwania do zwrotu? , ktoś moze cos doradzi, jak długo moze ciągnac sie sprawa w sadzie?
pozdrawiam

moze ktos jest wstanie pomoc , szukam jak odzyso kac sprawnie swoje pieniadze bo juz troche to trwa:P

http://forumprawne.org/umowy-zlecenia-o-dzielo/702932-przedsadowne-wezwanie-o-zwrot-pieniedzy-na-zakup-auta-dowoz-wzor.html#post3738731

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to pieniądze i co to była za wpłata pieniędzy ? Zaliczka ? Była zawarta jakaś umowa na piśmie czy tylko porozumienie w formie sms?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad 500 F czy na ten czas co wplacalem to 3 tys , porozumienie sms , nic na pismie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można zawrzeć umowę w formie sms'a. To był zadatek czy zaliczka ? Jeśli zadatek to masz prawo żądać zwrotu podwójnej wysokości, jeśli zaliczka to możesz żądać tylko zwrotu zaliczki. Napisz pismo o odstąpieniu od umowy w wyniku niewykonania umowy przez drugą stronę i zażądaj zwrotu zaliczki w np. terminie 7 dni pod groźbą skierowania sprawy na drogę sądową oraz o zawiadomieniu policji ze względu na popełnienie przestępstwa oszustwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byly pieniadze na zakup auta , za transport mialo byc zaplacone po dostarczeniu ,

z ta firma przywiozla mi juz kilka auta w ostanich 2 latach i nigdy nie bylo problemow , tyllko w tym roku (przez rok nic nie sciagalem ) przy tym aucie zrobilu mnie w jojo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...