Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 - 1.9 TDI Quattro; jakie opony zimowe na felgi 17'?


TheMario323

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ma ktoś może na stanie A4 B6 quattro na 17 calowych felgach i doświadczył już różne rozmiary opon, które są najodpowiedniejsze, by uzyskać komfort jazdy i oczywiście bezpieczeństwo? Zima za pasem, a opon jeszcze nie mam kupionych, codziennie się rozglądam, szukam po forum jakie będą najlepsze dla tego napędu, jednak nie znalazłem nic konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam opony marki Voyager model Winter. Bardzo dobrze sprawują się zimą oraz są przystępne cenowo, bardzo podobny bieżnik do Goodyear UG9. Jeżeli szukasz opon cena/jakość to podpisuje się obiema rękoma,dla siebie można spokojnie brać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję rozmiar na zimę 215/50/17

Rozmiar trochę drogi ale i komfort lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam opony marki Voyager model Winter. Bardzo dobrze sprawują się zimą oraz są przystępne cenowo, bardzo podobny bieżnik do Goodyear UG9. Jeżeli szukasz opon cena/jakość to podpisuje się obiema rękoma,dla siebie można spokojnie brać.

Pozdrawiam

Rozumiem, a jaki rozmiar tych opon będzie najlepszy? Czy taki jak użytkownik powyżej będzie ok? Dzięki za odpowiedź. :)

Obecnie jeżdżę na letnich 215/45 R17 i według mnie jest komfort. :P

Edytowane przez TheMario323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem rozmiar seryjny to 215/45r17 i tego bym się trzymał,lepiej nie mieszać w rozmiarach, bo zamiast zyskać to można stracić na komforcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sprawdzałem rozmiar seryjny to 215/45r17 i tego bym się trzymał

W A4 B6 ???

Jesteś pewny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze kojarzę to do B6 1,9 zimówki idą 15.Brałbym standard 195/65/15 z premium a nie się lansował w syfie,błocie na 17. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem rozmiar seryjny to 215/45r17 i tego bym się trzymał,lepiej nie mieszać w rozmiarach, bo zamiast zyskać to można stracić na komforcie.

Pozdrawiam

Seryjny to 235/45/17 kolego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze kojarzę to do B6 1,9 zimówki idą 15.Brałbym standard 195/65/15 z premium a nie się lansował w syfie,błocie na 17. :wink:

W sumie racja, bo szkoda trochę alusów na błoto (choć u nas jako takich zim nie ma). Tylko akurat te alusy dodają tego efektu i obawiam się, że jak wcisnę stalówki to auto się "postarzeje" o jakieś 3 lata. :P

Sprawdzałem rozmiar seryjny to 215/45r17 i tego bym się trzymał,lepiej nie mieszać w rozmiarach, bo zamiast zyskać to można stracić na komforcie.

Pozdrawiam

Seryjny to 235/45/17 kolego.

Chyba będę się trzymał tego seryjnego, lub zakupię coś mniejszego na stalówkach. Dzięki wszystkim za pomoc, można zamknąć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zostać przy 17 calach to kup 215/50

Ja zimą mam staluchy a gumy 195/65/15 i w 4 literach mam to, jak to wygląda.

Nie mam zwyczaju się lansować puszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...