Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt czuły ABS po wymianie hamulców Tył


bucz83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem polegajacy na tym ,że po wymianie tylnych hamulców ABS praktycznie przy każdym hamowanie załancza sie prawie odrazu .Mechanik twierdzi ze stare hamulce były tak skorodowane ze podczas wymiany zdarły sie pierścienie od ABS-u .Czy jest to możliwe i czy da sie nabic takie pierścienie (bo taką operacje zaproponował mi mechanik)CZy taka usterka nie wiąze sie z wiekszymi kosztami ?

Może ktoś miał taki przypadek u siebie?

Ps:czy jazda z tym nie spowoduje uszkodzenia ABS-u

POZDRAWIAM WSZYSTKICH A4 klubowiczów :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie czyścił, tylko że gumówką. :wink:

Albo pękł mu przy demontażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszej głupoty mechanik nie mógł wymyśleć

.........|||

..........|

..........|_

.............|

..........|_|_

_._._.oś obrotu_._._.

Powyżej masz zarys przekroju przez tarczę - tarczka impulsowa ABSu (zaznaczona na czerwono, niebiesko klocki) jest osadzona jakby wewnątrz tarczy (kolorem czarnym)od wewnętrznej strony. Jeśli tarcza impulsowa ci nie spadła przed wymianą hamuców to była na 100% cała. Jesli otworki w niej podrdzewiałe i zapieczone to czujnik śwituje - mało prawdopodobne by mechanikowi nie chiao sie jej wyczyścić wiec albo zle ją nabił albo uszkodził - w każdym bądź razie coś spierdzielił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno tarcze były strasznie zardzewiałe i pierścienie przez to tez sie uszkodziły !

A czy orientujecie sie czy jak na razie bede z tym jezdził może sie cos stac z ABS-em?

Jeju a co ma piernik do wiatraka - przecież to osobny element który wciśnięty jest na piastę tarczy hamulcowej. Zardzewiała - napewno nie aż tak straszliwie, z pewnością nadawała sie do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simka mialem podobny problem, a mianowiciwe na początku lutego pojechałem na przegląd i mechanik stwierdził, że muszę wymienić tylne tarcze. I rzeczywiście były do wymiany hamowały tylko po jednej stronie(po zewnętrznych) no i oczywiście w parze jeszcze klocki i łożyska. Po wymianie wszystkiego miałem sytuację tego typu, że po przejechaniu 10metrów zapalała sie lampka ABS-u, mechanik powiedział, że to pewnie czujniki, bo jeden był troche za blisko(lewy). Po odsunięciu obu lampka nie zapalała się,ale za to ABS zaczoł mi się załaczać przy nieskiej predkości za każdym razem.Zadzwiniłem do machanika, że mam taki problem i zaproponowałem żeby dosunąć jeden z czujników(prawy) i od tej pory znikneły wszystkie problemy. Jeżeli chodzi o pierścień ABS-u to był on mocno zardzewiały i został wyczyszczony tylko szczotką drucianą.

Więc myśle że problem tkwi tylko w odległości położenia czujników od pierściania, tylko pozostaje pytanie czy te Twoje pierścienie się jeszcze nadają po ingerencji tego meczanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja wlasnie mam taki problem! Super ze go poruszyliscie! :biggrin:

ja wymienilem wszystko (tarcze klocki i te pierscienie ABS) na nowe

i wlasnie jest problem ze przy zatrzymywaniu wlancza sie abs....

Myslice ze to wina zle nabitych pierscieni ABS?? sa nowe!

Wielkie dzieki za wszelkie rady! SUPER Forum! :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że przy okazji też czujniki zostały przeczyszczone. Sprawdz jak leżą te nowe pieścienie - napewno dobre kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jej!! DZIEKUJE WAM WSZYSTKIM!!! :biggrin: za rady tu i na priv!!

Usterka naprawiona!

Przyczyna: :rotfl: jeden z czujników ABS sie odsunął...jakos...tak ze oba czujniki byly w roznych odleglosciach od "tarcz ABS" dosunąłem...ustawilem rowno i po problemie!

DZIEKI!! SUPER FORUM!!! :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...