Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 1.8 gaz STAG4


conte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Przymierzam się do zakupu pierwszego auta. Dzisiaj przeglądając oferty znalazłem właśnie AUDI A4 B5 1.8 +gaz STAG4 (świeżo wstawiany). (Link: http://www.rzeszowiak.pl/sprzedam-audi-a4-b5-18-rok-1995-stan-8419539).
Byłem je dzisiaj oglądać i generalnie blacharsko igła. Tylko po jeździe próbnej w trakcie jazdy po równej nawierzchni (asfalt) auto jakby "pływało". kolo korka wlewu oleju jest mokro tak jakby uszczelka pod korkiem sparciala ale najbardziej się martwisz bo widziałeś auto od spodu i jest całe w oleju, właścicielka zapewniała ze miesiąc temu dolewala oleju a stan oleju dzisiaj był równy 0 i cały olej który wlala był tak naprawdę pod silnikiem i na wydechu, czy możliwe żeby aż taką ilość oleju uciekła poprzez korek i uszczelkę pod zaworami? Ogólnie auto w ładnym stanie lecz ktoś wyciągnął skraplacz i sprężarke i brakuje coś jeszcze od klimy.

Generalnie na wejściu do zrobienia jest:
-panel klimatyzacji (do wymiany kompletnie)
-oleje/filtry
-prowadnica fotela kierowcy
-zamek tylnej klapy (nie domyka się bo ktoś robił centralke i jak zamknie centralnym to się zamknie)
-lampy przód bo są od anglika poliftowego
-uszczelka pod zaworami (olej prawdopodobnie z pod niej cieknie również)
-korek oleju
-osłona słupka prawy tył (głosniki ktoś montował i chyba nie zalożył)

Generalnie cena końcowa 5400 i nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

JEŚLI POMYLIŁEM ZAKŁADKI TO PRZEPRASZAM ADMINA

Edytowane przez conte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś, że do zrobienia na wejściu jest już tyle rzeczy, chociaż relatywnie niewielkich kosztów, ale sam fakt że jest aż tyle tego nie odstrasza Cię by poszukać czegoś innego ?

Znajomy równy rok temu kupił b5 1.8T+lpg, które było kiedyś tutaj na forum, za 7500zł z oryginalnym lakierem na całym samochodzie, szybami, z gazem, po chipie, naprawdę zadbane a dał 7,5tys rok temu,a Ty tutaj masz możliwość kupić samochód za 5,5tys. który jest według mnie niewiadomą, przecież korek oleju i uszczelki to są grosze, więc nie sądzę by ktoś przed sprzedażą tego nie naprawił.

Przekalkuluj czy jest sens przy tak starym samochodzie pchać się w koszty.

Edytowane przez donalex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie razem z uszczelką i korkiem i całą resztą wychodzi ok. 700 zł. Właśnie myślę bo oferta jest z wczoraj, dzisiaj oglądałem, byłem nim na stacji diagnostycznej i właśnie myśle. Mam czas do 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć ogłoszenie i się nie napalaj tym bardziej, że to ma być Twój 1 samochód,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz prawie 20 letniego auta w stanie idealnym? Podnieś budżet o drugie tyle i wymagaj że stan techniczny będzie adekwatny do ceny. Jeśli widać dużo tego oleju na spodzie silnika, to z jednej strony dobrze - świadczy chociaż o tym że olej ubywa na wskutek wycieku a nie spalania. Koszta naprawy tych usterek jest niewielki. Wyciek oleju raczej nie z pod korka. Ja bym typował uszczelkę pokrywy zaworów, oring podstawy filtra oleju lub czujnik ciśnienia oleju. Jeśli chcesz uruchomić klimatyzację to myślę że ok 1-1,5k musisz szykować aby to zrobić i działało. Pływanie auta może być spowodowane zużytymi tulejami tylnej belki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...