Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Odcięcie turbo


ArkadiuS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może ktoś będzie wiedział o co chodzi w moim temacie.....Przypadek ten zdarza się bardzo rzadko, ale jest trochę niepokojący.

Czasem zdarza się, że po przekroczeniu 3500obr/min wyłącza mi się turbo. Ten przypadek dzieje się (jeśli już się objawi bo nie jest to reguła) po pierwszym przekroczeniu tych obrotów od momentu odpalenia auta. (aha auto użytkuje wg tzw "10 przepisów użytkowania Diselka" czyli używam turbawki po rozgrzaniu się silnika). Wyłączam wtedy silnik i po ponownym załączeniu wszystko działa jak powinno tzn auto buja się do maksymalnych obrotów i nie ma mowy o wyłączaniu turbo.

Sprawdzałem auto na różnych przełożeniach i wszystko ok. Elastyczność przyśpieszeń jest stała, a czujnik N75 jest nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jesteś po akcji serwisowej upgrade'u softu, sprawdź wpisy w książce serwisowej. [br]Dopisany: 17 Grudzień 2008, 23:05_________________________________________________Ja mój motorek jak jest zimny przez pierwsze ok 5-8 km delikatnie do 2000 wkręcam dopuki temp wody do 90 nie dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem w turbinie zdarza sie cos takiego ze poprzez zbyt duze dokladowanie cisnienia (w danym momencie) zacina sie tkz. gruszka przy turbinie i turbo przestaje pracowac mialem cos takiego w poprzednim aucie z silnikiem 1.9tdi 110km u mnie pomogla dopiero regeneracja turbiny niestety z taka turbina juz zakupilem auto bo takze stosowalem sie do 10 przykazan :) lecz ktos przedemna chyba raczej nie. nie twierdze ze masz to samo ale obiaw taki sam podepnij sie pod kompa i zdiagnozuj sobie prace turbiny przy roznym obciazeniu. zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem w turbinie zdarza sie cos takiego ze poprzez zbyt duze dokladowanie cisnienia (w danym momencie) zacina sie tkz. gruszka przy turbinie i turbo przestaje pracowac mialem cos takiego w poprzednim aucie z silnikiem 1.9tdi 110km u mnie pomogla dopiero regeneracja turbiny niestety z taka turbina juz zakupilem auto bo takze stosowalem sie do 10 przykazan :) lecz ktos przedemna chyba raczej nie. nie twierdze ze masz to samo ale obiaw taki sam podepnij sie pod kompa i zdiagnozuj sobie prace turbiny przy roznym obciazeniu. zycze powodzenia

tez słyszałem o przeładowaniu i gruszce przy turbinie. Chciałem VAGa podłączyć, ale niestety w B7 zwykły interfejs nie pójdzie, trzeba interfejs HEX CAN, a nie znam osoby która go posiada aby przetestować autko (koszt zakupu jest spory).[br]Dopisany: 18 Grudzień 2008, 12:38_________________________________________________

Być może jesteś po akcji serwisowej upgrade'u softu, sprawdź wpisy w książce serwisowej.

dokładnie.....miałem ostatnio robiony w ASO upgrada softu. Wcześniej takich objawów nie zauważyłem. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem w turbinie zdarza sie cos takiego ze poprzez zbyt duze dokladowanie cisnienia (w danym momencie) zacina sie tkz. gruszka przy turbinie i turbo przestaje pracowac mialem cos takiego w poprzednim aucie z silnikiem 1.9tdi 110km u mnie pomogla dopiero regeneracja turbiny niestety z taka turbina juz zakupilem auto bo takze stosowalem sie do 10 przykazan :) lecz ktos przedemna chyba raczej nie. nie twierdze ze masz to samo ale obiaw taki sam podepnij sie pod kompa i zdiagnozuj sobie prace turbiny przy roznym obciazeniu. zycze powodzenia

tez słyszałem o przeładowaniu i gruszce przy turbinie. Chciałem VAGa podłączyć, ale niestety w B7 zwykły interfejs nie pójdzie, trzeba interfejs HEX CAN, a nie znam osoby która go posiada aby przetestować autko (koszt zakupu jest spory).[br]Dopisany: 18 Grudzień 2008, 12:38_________________________________________________

Być może jesteś po akcji serwisowej upgrade'u softu, sprawdź wpisy w książce serwisowej.

dokładnie.....miałem ostatnio robiony w ASO upgrada softu. Wcześniej takich objawów nie zauważyłem. :wallbash:

jakby co, w wlkp mamy VAG-a Hex-CAN... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...