Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS 15.7.0 nie łączy się z autem


pimpam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Mam problem z połączeniem autka z vcds. Żeby była jasność wpinam się tu:

5431768887.jpg

Kabel mam taki:

5438704163.jpg

A w programie wyskakuje mi ciągle taki komunikat:

544441e8cc.jpg

Autko audi A4 B8 2.0 TDI 2009r. Dodam, że podczas robienia testu połączenia czy chociażby wpięcia kabla w gniazdo nie świeci się ani nie mruga dioda na kablu. Moja kolejność podłączania to kabel w gniazdo, potem do usb, potem zapłon, potem odpalam vcds i test. Co może być nie tak? mi wydaje się, że ten kabel jest walnięty ale może ktoś z większą wiedzą mi coś doradzi. Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to ostatnio i jak zmieniłem port USB w lapku łączy się normalnie. wcześnie podłączalem na USB 3.0 teraz na starsze i nie ma problemu. spróbuj zrobić to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to ostatnio i jak zmieniłem port USB w lapku łączy się normalnie. wcześnie podłączalem na USB 3.0 teraz na starsze i nie ma problemu. spróbuj zrobić to samo

Tzn jak zmienić port USB? masz na myśli wpiąć się w inne gniazdko usb?

A podłączałeś się do innego auta?

Kiedykolwiek był podłączany interfejs diagnostyczny do Twojego auta?

Nie nie podłączałem się do innego auta. Jestem za granicą i nie bardzo mam taka możliwość. Interfejs raczej na 80proc nie był wcześniej podłączany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto masz od nowości?

Sam kabel widać jest rozpoznawany przez komputer.

Obstawiam bardziej, że coś nie tak z Twoim autem.

Bezpieczniki? Ewentualnie gniazdo jest zabezpieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto masz od nowości?

Sam kabel widać jest rozpoznawany przez komputer.

Obstawiam bardziej, że coś nie tak z Twoim autem.

Bezpieczniki? Ewentualnie gniazdo jest zabezpieczone.

nie nie mam auta od nowości tylko od niecałego miesiąca dlatego pytam co może być nie tak. Co do bezpieczników to co może być nie tak? Albo to zabezpieczone gniazdo.... na każdym porcie usb mam ten sam komunikat wziąłem nawet drugi laptop czysty z win 7 32bit i to samo. W vcds oczywiście mam ustawione usb i po naciśnięciu test wywala mi taki komunikat jak wyżej wstawiłem screen skotmen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc sprawdzę te bezpieczniki, a wiesz może które to będą? te z przodu z lewej strony? ale jak mpps podpiąłem z czystej ciekawości to w programie pokazywało mi napięcie akumulatora...no chyba, że to nic z bezpiecznikami wspólnego nie ma, dwa mówię, że dioda która znajduje się na kablu vag157 nie świeci czy to wepnę kabel w gniazdo czy nie i nacisnę test nic, a chyba powinna zaświecić przy teście nawet jak wpięty nie jest chyba, że się myle

Z podpiętym kablem robiłeś test ?

tak test oczywiście był z podpiętym kablem.

Edytowane przez pimpam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naliczyłem się 3 bezpieczników 5A każdy i każdy sprawny.... Co jeszcze może być sprawcą moich kłopotów? Raczej wykluczam uszkodzone gniazdo bo znając poprzednich właścicieli raczej wątpliwe żeby coś przy nim robili...

2 bezpieczniki podpisane diagnostic coś tam jeden 5A drugi 10A i 2 x 5A podpisane gateway wszystkie sprawne. Mpps v13 widzi napięcie ale po wciśnięciu id ecu wyskakuje, że nie rozpoznano ecu czy jakoś tak. Czy coś może blokować gniazdo diagnostyczne? jak sprawdzić czy działa albo czy coś w nim nie było kombinowane z kablami czy coś jeśli je wyjąć to jak?

Edytowane przez pimpam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer rozpoznaje interfejs ,wiec komp i sterowniki sa ok ,ale moze z samym kablem cos jest nie halo.

Jak jestes z okoic Oslo to mozemy sprobowac moim sprzetem ,lub Twoj na innym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na 97proc. wina jest po stronie kabla nawet dioda się nie zapala po podłączeniu pod gniazdo diagnostyczne ani nie mrugnie przy teścia, a napięcie w gnieździe jest więc chociażby po wpięciu w nie dioda na kablu powinna zaświecić.

Miło poznać, ja jestem z Hamar i jasne chętnie sprawdzę czy twój kabel zabangla

Winny był kabel. Przyszedł nowy i śmiga.

Edytowane przez pimpam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...