Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Kręci ale nie odpala - Rozwiązany: Akumulator !


Mimik93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Gdy autko stoi 2-3 dni są problemy z rozruchem. Zapłon działa, wszystkie kontrolki się świecą itp. Przy odpalaniu świeci się esp. Autko kręci ale jest wrażenie jakby prądu mało było(słychać tylko takie tyk tyk tyk). Lecz radio, klima, światełka działają bez zarzutu. Uruchamiając autko za pomocą kabli łapie za pierwszym razem i później znowu dzień, dwa normalnie odpala. Postoi 2-3 dni i znowu to samo. W czym może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma. Kup nowy akumulator. Varta, Centra lub coś z długą gwarancją. Minimum 75Ah z dużym prądem rozruchowym.

Edytowane przez miszaq92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już rozwiązał taki problem,mam mniej wiecej  to samo co kolega z pierwszego postu z tym ze -auto nie odpala ,jest bardzo głośne cykanie w okolicy komputera,zamiana akumulatora nic nie daje,migają wszystkie kontrolki,świecą się światła...pierwsza diagnoza mechanika padła na rozrusznik,ale po odpięciu kabli z rozrusznika nadal kontrolki warjują,i to cykanie w okolicy kompa.. co to może być..czyżby komputer się wysypał...czy może coś innego...

Edytowane przez Kevi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kevi napisał:

Ktoś już rozwiązał taki problem,mam mniej wiecej  to samo co kolega z pierwszego postu z tym ze -jest cykanie w okolicy komputera,zamiana akumulatora nic nie daje ,auto nie odpala ,migają wszystkie kontrolki,świecą się światła...pierwsza diagnoza mechanika padła na rozrusznik,ale po odpięciu kabli z rozrusznika nadal kontrolki warjują,i to cykanie w okolicy kompa..

Sprawdź czy nie masz wody w osłonie komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, spetsnaz napisał:

 

Ok.sprawdze jutro bo dziś już czasu nie było,mechanik wku..wa miał że tak długo siedział ...z tego co mi wpadło w oko to sporo wody stało pod akumulatorem..

A jak będzie woda w kompie to co szuszenie złączy i będzie git czy coś jeszcze trzeba sprawdzić..tam koło kompa są jakieś przekażniki ???

4 minuty temu, spetsnaz napisał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wywalić wszystko, wysuszyć i powkładać na miejsce. Styki koniecznie poczyść i potraktuj środkiem do złącz elektrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.jutro działam z czyszczeniem,suszeniem itd...i poprawa drożności odpływu wody z spod akumulatora...bo to zapewne przyczyna ale to się okaże..

Mechanik zdemontował mi rozrusznik i coś mu sie jego żwawośc nie podobała,regenerować dziada jak mam go w rekach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi. Suchy jest? Nie zalany olejem albo paliwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to tak...dalsza analiza-

rozrusznik-zregenerowany i zainstalowany

skrzynka ze sterownikiem silnika rozkręcona-w środku sucho i czysto.

auto odpala i niby jest ok.ale dziwny dźwięk jest w okolicach turbo/rozrusznika

mechanik twierdzi ze to rozrusznik -nie odbija bendixu

sprawdzony przekaźnik 219 i niby jest ok.

podeśle mi ktoś schemat instalacji (rozrusznik-stacyjka),

dziś podjadę to podłącze się jeszcze  vagiem i z czytam błędy...

akumulator z auta wyciągnięty padł chyba całkowicie bo nie idzie go podładować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akumulator wynny całego zajścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...