Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Falowanie obrotów na zimnym 3.0 ASN tiptronic

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Problem dotyczy falowania obrotów podczas przełączania z Neutral na P D lub R. Po dodaniu gazu jest ok. Podczas jazdy nic nie szarpie biegi przerzuca i redukuje płynnie brak jakichkolwiek szarpnięć.

Objawy występują przez chwilę po odpaleniu za moment i na ciepłym jest ok. Olej w skrzyni do wymiany?

Opublikowano

Uzupełnij profil, masz gaz ?

Opublikowano
  • Autor

Profil uzupełnię, niedawno zmieniłem furkę z 1.8t.

Tak mam gaz lovato.....dodam.jeszcze ze na vagu zero błędów

Opublikowano

no to na 99 % wina gazu , Podaj wartości z grupy 32 i wszystko będzie jasne, i furkę z 1.8t czy na 1.8 t , napisz co to za auto

Edytowane przez kt65c453

Opublikowano
  • Autor

Audi a4 b6 2001 3.0 guattro ASN wczesniej jeździłem takim samym tylko 1.8t Avj...podał bym wartości ale laptop się zepsuł....jak tylko naprawię to napiszę. Wina gazu czyli źle wyregulowany? Czy ten typ tak ma?

Opublikowano

Ten typ tak nie ma,

Gaz źle ustawiony na 99%, korekty i będzie jasne

Edytowane przez kt65c453

Opublikowano
  • Autor

Dzięki kolego zrobię korekty i dam znać.

Opublikowano

Gaz do kuchenek :P

Opublikowano

A d*pa tam, a ropa do traktorów :)

Opublikowano

:grin::thumbup:

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam. Podaję wartości z kanału 32 są cztery pozycje:

Lambda -1.3% Lambda 0% Lambda -1.3% Lambda 0%

Kolego kruk jak to oceniasz?

Opublikowano

Jest ok a nawet bardzo ok, nie kasowales wcześniej błędów? Pierwsze i 3 to wolne obroty 2 i 4 to częściowe obciążenie im bliżej 0 tym lepiej ale +- 5 % to żaden problem, ostatnio jeździłeś na lpg? Można mu lekko odjąć na wolnych, możliwe że to rozwiąże problem falowań

Edytowane przez kt65c453

Opublikowano
  • Autor

Wykasowałem.Co prawda błąd jaki mi się pojawia ma kod 16815 warm up catalyst bank 2 efficiebcy below threshold. To sprawnośc kata.

Raz na trasie powypadały mi zapłony ale to na resztkach gazu.

Chyba faktycznie gaz do korekty . Zastanawia mnie to falowanie zaraz jak się przełączy gaz , za moment jak się trochę rozgrzeje jest juz ok. Na bp tez ok..sam niewiem wygląda na winę gazu. Spalanie i osiagi w normie.

Opublikowano

Co do błędu kata miałem takie same błędy jak miałem źle ustawioną instalacje LPG. Zapłony jak wypadły na resztkach gazu to źle ustawiony próg powrotu na pb w instalacji, Jeżeli wykasowałeś błędy to i wykasowałeś te korekty i mogły nie "narosnąć" więc odczyt nieaktualny. Pojeździj z 50 km i wtedy je odczytaj i podaj,

Edytowane przez kt65c453

Opublikowano
  • Autor

Ok kolego, dzięki wielkie pojezdze i zobaczymy, masz polecic kogos ogarnietego od gazu jestem z okolic zakopanego

Opublikowano

Na stronie lpg forum jest mapa polecanych gazownikow, zerknij, nie będę dublował

Opublikowano

Elo

Sorka ale z gazem nigdy nie miałęm do czynienia mimo posiadania 4 aut benzynowych (oczywiście nie na raz :P ) moge potwierdzić tylko słowa Michała w 32 im bliżej 0 tym lepiej :hi:

Opublikowano
  • Autor

Podaję wartości po przejechaniu 300km

-1,6. -0,8. -2,6. 4,7

Ostatnia wartość widocznie odbiega od pozpstałych.

Opublikowano

u gazownika był?

Opublikowano
  • Autor

Wybieram się, niedawno kupiłem i dopiero poznaję samochód

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.