Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakodowanie na nowo pompy ABS Bosch 5.7


ptaku999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z zakodowaniem na nowo mojej pompy ABS Bosch 5.7. Zgubiła ona kodowanie jak sie bawiłem w vcds i teraz w soft coding mam same zera. Mam login (09555) oraz kodowanie (04255) wchodze w sterownik ABS Breaks 03 wpisuje login potem coding i pokazuje mi sie w soft coding 04255 ale jak wyjde ze sterownika i wejde do niego na nowo to znowu w soft coding sa same zera. Co robie nie tak ? Robie wszystko zgodnie z tą instrukcją i filmem.

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Brake_Electronics_(Bosch_5.7)#Login

dodam jeszcze ze jak wchodze w kalibracje g85 to mam w grupie 001 alignment status na Locked a nie na OK jak byc powinno.

Edytowane przez ptaku999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze jak wchodze w kalibracje g85 to mam w grupie 001 alignment status na Locked a nie na OK jak byc powinno.

a nie powinno być dla audi w grupie 002??

001 to dla pozostałych z grupy VAG

Sorki pokiełbasiło mi się z odpowietrzaniem :P

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40168 a ten login wpisywałeś przed adaptacją kata skrętu

tak wpisywałem

Jakim kablem to robisz? Proste, tanie interfejsy mają czasem kłopoty z kodowaniem newralgicznych sterowników.

kabel jest dobry bo juz nim kodowalem pompę bosh 8.0 w passacie b6 2006 rok i wszystko smigalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten ostatni log trzeba wpisać po ustawieniu kąta kiery i na koniec sprawdzic czy jest Ok?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem. Cos chyba mam z tym czujnikiem G85 bo wczesniej jak wchodzilem w means block 04 i w grupe 05 to kąt cały czas stał na 2,5 stopnia mimo ze krecilem kierą. Zacząlem mocno nwalac kierownica i zaczeły sie te konty zmieniac. Wtedy juz zakodowalem bez problemu sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Żeby zakodować sterownik ABS muszę podać 5-cyfrowy kod, który znam.

Z tego co wyczytałem muszę się najpierw zalogować żeby go zakodować. 

Kiedy wchodzę w opcję "03 ABS/ESP" na tym testerze diagnostycznym mam opcję kodowania, ale nie widzę opcji logowania.

Wnioskuję, że da się to zrobić tym urządzeniem. Czy mógłby ktoś podać mi procedurę zakodowania sterownika ABS?

Pozdrawiam.

pol_pl_VAG-MINI-V-SCAN-tester-diagnostyczny-VW-SKODA-SEAT-AUDI-151_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...