Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana łancuszka 1.8T problem powrócił...


Grethic333

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana łancuszka 1.8T problem powrócił po poł roku,,,

w maju wymieniłem łańcuch + napinacz bo bylo go slychac i wybijał juz bład silnika i został wymieniony na nowy ale nie podam wam jakiej firmy ale kosztował mnie 850zł i teraz na zimnym silniku rano przy odpaleniu słychać go dość głośno przez chwilkę

miał ktoś ten sam problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3s klekot na zimnym rozruchu w 1.8T to norma. Jak przez ten klekot zmieniłeś napinacz to źle zrobiłeś, no chyba że klepał na ciepłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3s klekot na zimnym rozruchu w 1.8T to norma. Jak przez ten klekot zmieniłeś napinacz to źle zrobiłeś, no chyba że klepał na ciepłym.

wymieniłem jak mi bład wywalało silnika i po skasowaniu błedu do 50km przejechaniu wyrzucało dalej bład i wymieniłem łancuch i teraz na zimnym silniku rano slychac go dosc glosno przez 2-3sec i spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki błąd? Z nieprawidłowymi fazami rozrządu? Napinacz na śmieci wtedy. Chociaż może powodować to jeszcze czujnik położenia wałka.

Ja po wymianie napinacza nie mam nawet na zimnym już żadnego 2-3 sekundowego terkotu. Niektórym na ten terkot pomagało wymiana oleju na innego producenta. Padały teorie że trochę niższy stan oleju może powodować takie chwilowe terkotanie ponieważ niby olej późno dochodzi w jego wszystkie miejsca w które ciężko mi uwierzyć.

Edytowane przez kaman5151
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej byłej a4 przy przebiegu 270tkm nie było nic słychać,ale przy lipnym oleju trykotał sporadycznie po nocy,po zalaniu motula 5w40 cisza przez ponad 5 lat była i jest nadal ,za to w nowym zakupie wywala błąd 16395

Edytowane przez krzysiekml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś gdzie indziej niz w ASO to możliwe, że juz sie zesrał, myślę, że w aso bys zaplacil za niego cos z 2 tysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej byłej a4 przy przebiegu 270tkm nie było nic słychać,ale przy lipnym oleju trykotał sporadycznie po nocy,po zalaniu motula 5w40 cisza przez ponad 5 lat była i jest nadal ,za to w nowym zakupie wywala błąd 16395

pewnie przez ciulowy olej ^_^ bo po wymianie mechanich zalał mi olej 5w30 full syntetyk i byl za gesty a czytałem ze do 1.8T lepszy jest zadki olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...