Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Check i EVAP


Hanurabi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu uraczył mnie komunikat na FIS by sprawdzić czy zamknięty jest wlew paliwa po czym po kilku kilometrach wyskoczył check, który po podpięciu do VAG okazał się być:

P0441 - Evaporative Emission Control System, Incorrect Purge Flow

P0455 - Evaporative Emission Control System Leak Detected ( gross leak, check fuel cap )

Po skasowaniu i kolejnych kilkunastu kilometrach to samo.

I teraz pytanie czy jest to książkowy objaw uszkodzenia zaworu EVAP N80 czy też coś innego. Zastanawiam się ze względu na dwa fakty

1. Moja A4 to wersja z USA, która ma podobno dodatkowo pompkę odpowietrzania w baku z węglem aktywnym (8K0906271 pompa diagnostyczna do instalacji paliwowej)

2. Jakiś miesiąc temu wykonywałem konserwację tylnych nadkoli , a za nimi znajdują się właśnie instalacje paliwowe i może przy tej operacji coś zostało naruszone/zabrudzone.

Proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zaworek, są to groszowe sprawy, jeśli wymiana nie pomoże, to szukaj gdzieś nieszczelności u układnie odpowietrzenia zbiornika paliwa, sprawdź wszystkie wężyki od kolektora do filtra węglowego pod kołem zapasowym oraz idące do baki i w nadkole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacz generator dymu w uklad EVAP i zerkaj ktoredy dymek zacznie sie wydostawac gdy masz wlaczony zaplon-tak sie tu diagnozuje evap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...