Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Recyrkulator spalin


Pichux

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna pali mi sie kontrolka check engine,po podłaczeniu do kompa okazało sie ze winny jest recyrkulator spalin.Powiedziano mi ze mozna z tym jezdzic ale nie do konca potrafili wyjasnic za co on odpowiada? Wiec takie własnie jest moje pytanie na co ma wpływ recyrkulator spalin i czy mozna jezdzic z uszkodzonym? Z Gory dzieki za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

recyrkulator spalin odpowiada za podawanie do kolektora dolotowego gazów spalinowych z kolektora wydechowego - zwłaszcza na wolnych obrotach silnika - ma m.in. za zadanie zmniejszać temperaturę w komorach spalania i jest to podyktowane również normami emisji szkodliwych związków do otoczenia z układu wydechowego,

jego wadliwe działanie w żadnym razie nie doprowadzi do uszkodzenia silnika i można tak jeździć, gorzej jak zawór EGR zatnie się w pozycji otwartej - można to odczuć przy dynamicznej jeździe kiedy silnikowi zacznie brakować świeżego powierza doładowanego ale jest małe prawdopodobieństwo, że zatnie się w pozycji otwartej, przypuszczam, że jest to usterka elektryczna sterowania tym elektrozaworem i dziwię się, że jej nie usunięto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...