Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana seryjnego wydechu A4 B6 3.0 V6 na coś glośniejszego


WolanB89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam A4 B6 3.0 i zamieniam zmienić seryjny wydech.
Nie jestem zbytnio doświadczony w temacie, dlatego też wole zapytać Was o poradę.

Niestety, ale zmiana kompletnego układu to raczej dla mnie zbyt duży wydatek, dlatego też mam do Was pyanie co polecilibyście na delikatną i sensowną modyfikację wydechu ?
Oglądałem troche filmów na YT i raczej wole zostawić seryjne katy i skupić się na wydechach - problem w tym że nie wiem które zmienić.
Czy końcowe np http://allegro.pl/tlumik-proex-audi-a4-b6-duplex-widelki-alu-series-i6540772219.html czy lepiej zmienić na jakiś sportowy xpipe ?
Macie jakieś wskazówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu. Miałem założyć nowy, ale odpuściłem sobie i odświeżę ten. Może autor uzyska przez to odpowiedź jak i ja :)

W odpowiedzi do Wolana:
Słyszałem opinie na temat Proexa iii... Generalnie szkoda zachodu. Nie miałem tego w dłoni więc dokładnie Ci nie powiem, ale podobno spawy robi ktoś bez praktyki w stodole - rzemiosło.

W swoim przypadku chciałbym zostawić katy i zająć się samym catback'em tzn. wstawienie x-pipe zamiast tłumika środkowego i wymianę dwóch końcowych. Myślałem nad magnaflow (chyba że macie jakieś inne propozycje) o średnicy rurki 2,75, tylko nie wiem dokładnie który model. Zależy mi na basowym brzemieniu "na żądanie" nie chce żeby ryczał jak mugen w 1.3 is od samego odpalenia.

Ile taka przyjemność może mnie kosztować? Mechanik na miejscu powiedział mi za 2 tłumiki + xpipe + robocizna = 2500zł wydaje mi się że to wygórowana cena ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cena trochę powala...najtaniej wyjdzie kwasior zamiast flaków, każdy Ci to pospawa (tłumika nie trzeba zamykać) ale to może być za głośne. Od siebie polecę gtperformance.pl i zrobi jak chcesz, ceny też lepsze.

BTW: po co xpipe ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin4x4

Do gtperformance.pl mam kawał drogi +/- 300km :( Raczej będę szukał czegoś na miejscu, jak ktoś by był w stanie doradzić jakiś zakład w okolicy WWa to będę wdzięczny ! :)

Co do x-pipe - myślałem że to konieczność, ale widzę że można odseparować bloki ;) Podejrzewam że dźwięk również będzie ładniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile taka przyjemność może mnie kosztować? Mechanik na miejscu powiedział mi za 2 tłumiki + xpipe + robocizna = 2500zł wydaje mi się że to wygórowana cena ...

Sporo. Kompletny wydech z nierdzewki na trzech tłumikach wraz z dp i robotą do mojej fury to ~3kpln w CTR Zabrze.

W MGmotorsport osobiście nie pytałem ale warto do nich uderzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...