Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BLB] Wyciek Paliwa


100adasko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie jak w temacie, leje się ropka.. Audi a4 b7 2.0tdi silnik BLB

Otwieram maskę i śmierdzi ropą, myślę znów uszczelka pod vacuum pompą lecz nie, tym razem kałuże ropy są z góry pomiędzy blokiem silnika a kolektorem dolotowym. Dokładnie na kolektorze zbiera się ropa. Szukałem wszędzie i nie wiem skąd może ona się tam brać. Oleju nie ubywa, płynu też, nie widać też oleju w płynie chłodzącym... Proszę o jakieś sugestie

Film gdzie dokładnie znajduje się ropa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już był i go wypierdzialo ?, w środę zdejmuje czapkę i zobaczę, co tam leje, może popmpowtrysk? I u szczelka puszcza na zewnątrz...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bys miał silnik po korek zatankowany ropa z olejem i pewnie by juz dawno sie zatarł...

jesli nie pompa paliwa to sadze ze cos pod kolektorem ssacym- tam znajduja sie kulkowe zaslepki kanałów - chłodzace,paliwowe...moze to wypływa do góry spod własnie kolektora ssacego...

po wyczyszczeniu i uruchomieniu silnika pojawia sie odrazu wyciek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soto, dokładnie tak jak mówisz po wielu dniach znalazłem godnego polecenia mechanika ?. Zostawiłem samochód na dwa dni i znalazł właśnie te zaślepki, jedna puściła i lało się paliwo, nabił i uszczelnił,do tego zauważył że telepie przy gaszeniu ( nic mu o tym nie mówiłem) też zrobił i parę innych drobiazgów +komp i kasowanie błędów. Za wszystko zapłaciłem 200£.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam może ktoś wie jak wymienia się kulkowe zaślepki kanałów ?? u mnie jest taki problem ze leci z nich paliwo i chciał bym to uszczelnić tylko nie wiem jak się za to wziąć i jakie narzędzia są do tego potrzebne prosił bym by ktoś podzielił się rada  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...