Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T AVJ Uszkodzona turbosprężarka


mateo92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem AUDI A4 B6 z silnikiem AVJ zmodyfikowanym do 290 KM. Po miesiącu od zakupu, turbosprężarka podczas jazdy nie wkręcała się na obroty oraz wydawała dziwny dźwięk (jakby wiertarki na niskich obrotach :) ). Zacząłem słyszeć również szum łożysk np. podczas gaszenia silnika. Decyzja - wyciągamy turbo i regeneracja.

Zdjęcia:

201610202_arawrqs.jpg

201610202_arawxhp.jpg

201610202_arawxrx.jpg

201610202_arawxxp.jpg

W warsztacie do której oddałem turbinę usłyszałem kwotę rzędu 3 tyś zł netto za same części, nie wliczając robocizny, przez co włosy mi dęba stanęły :)

Teraz moje pytanie, co radzilibyście zrobić z tym fantem. Szykować portfel na regenerację czy też zakup nowej? Ewentualnie adaptacja pod inną turbosprężarkę? Czy też zakup repliki przykładowo: http://allegro.pl/turbo-gt28-replika-tuning-antisurge-bmw-ftwl-drift-i6569666342.html ? Nie do końca również wiem czego szukać jeśli chodzi o zamiennik tej turbiny i czy w ogóle ma to sens. Nie chce również wydawać worka pieniędzy jeśli to nie jest konieczne ;) Pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz do innych warsztatów o wycene.. Perunturbo, TurboSpec np.. pozatym pokaz foty spod maski kolektora wydechowego i DP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia spod maski:

201610221_arqnsaw.jpg

201610221_arqnsqr.jpg

201610221_arqnape.jpg

201610221_arqnaps.jpg

201610221_arqnapq.jpg

Przeglądając faktury, przewija mi się nazwa gt28rs. Myślicie, że to ta turbina? Patrząc na foty w necie nie jestem do końca tego pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gt28rs to jest, koras jakies 2700-2800 kosztuje tylko oryginalne czesci są. Jak masz coś robic to wsadzaj całego drugiego chinczyka replike w ori zeliwo ogień, jak pasuje koras bedzie latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawka dzisiaj poszła do Turbospec. Mają zrobić wycenę i będziemy myśleć co dalej z nią.

Swoją drogą, McGiver pomysł ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...