Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Purchanie w dolot


mati1991lw

Rekomendowane odpowiedzi

witam :) mam problem o co chodzi z tym że podczas odpalonego silnika słychać buchanie z dolotu ? takie jakby puch puch puch ;d jak przytkam delikatnie sztange od EGR gdzie jest klapa gasząca to puchanie to ucicha ;d Audi A4 B5 silnik AJM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejm pokrywe zaworów, zobacz czy broki są na swoim miejscu i w jakim stanie jest wałek rozrządu.
dodatkowo polecam lekturę tych tematów:
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/186316-dziwne-odbijanie-w-filtrze-powietrza-19-tdi-avb-avf-awx-bke/
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/254233-walek-rozrzadu-wymiana/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem to;d purchanie ustepuje po przyciśnieciu klapy gaszącej czyli tak czy siak wypada już robić kapitalny remont czy wymienić szklanki i wałek ???? a co ze szlifowaniem głowicy ???

Edytowane przez mati1991lw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, zobacz czy wałek jest ok i czy broki są na swoim miejscu. Kapitalny nic nie da, a jak juz to nie wiele.
Do wymiany szklanek i wałka nie trzeba zwalać głowicy. Należy tylko pamiętać a nowych śrubach do wałka, dzwigienek i pompowtrysków.

Jak tylko purcha a wałek jest jeszcze ok to bym nic nie robił. Te wałki które są dostępne jako zamienniki to plastik... A nowy w ASO 2300 PLN (ale to cena z przed 2 lat, teraz może być wyższa).

Także wymiana może tylko pogorszyć sprawę, lub jak w jednym przypadku, który miał miejsce niedawno wałek sie porostu ukręcił...

Edytowane przez C4NC3R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale jeździłem tak dobre 1.5 roku i zrobiłem na tym ponad 45 tyś km . wiec pewnie wałek też poleciał :( aktualnie w grudniu bede miał pieniądze na to to sie zajme tylko chodziło mi o to co to może być ale skoro już wiem że to wałem szklanki itd to dzięki za pomoc. zastanawiam sie jeszcze czy nie wypaliło mi gniazd zaworowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...